| sarahhhh2008 a întrebat:

Hey TPU, am nevoie de ajutorul tuturor fetelor din comunitate. Sunt la vârsta la care deja încep schimbările si ma refer la,, relatii’’. As vrea sa îmi dau un glow up si cumva nu prea știu cum. Dati-mi câteva sfaturi si din make up si ce fac ca sa incep sa fiu mai in centrul atenției?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori ai?
Ai implinit 12 sau 13?

| sarahhhh2008 explică (pentru Violleta2022):

Am 13happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru sarahhhh2008):

Relatiile la 13 anisori sunt doar de prietenie cu fetitele si colegialitate cu colegii de clasa si scoala.
Acum se leaga usor prieteniile si tot al fel de usor se destrama, fiindca esti in perioada experimentala, de trecere de la copil mic la copil adolescent, cand inca mai apar hachite de copil mic dar tu tinzi sa arati ca esti mai mare in comportamnet si atunci cand cineva te dezamageste sau nu-ti acorda atentie, poti sa plangi foarte usor. Astea sunt reminescente de fetita, de copilas... care s evor duce cu timpul, crescand si maturizandu-te putin cate putin.
La 13 anisori impresionezi atat fetel cat si baietii prin notele luate la scoala, profesorii admirandu-te si oferindu-ti note mari, colegii atat fetitele cat si baiteii se ingramadesc sa se imprieteneasca cu tine, sa-ti faca pe plac, fiindca toata lumea vrea s afie prietena cu cea mai desteapta fata sau baiat din clasa.
Notele mari si inteligenta unui copil il fac popular si atractiv, chiar daca este un copil mai retras sau mai tacut din fire.
Make-upul este recomandt fetelor mature, peste 18 ani, nu fetitelor de 13 anisori care au inca fata si ochi de copii mici, atat de fragile si frumoase ca-i pacat sa le maimutarim cu farduri si rimeluri de femeie adulta.
la 13 anisori nu ai nevoie sa fii sexy, ca nu te pregatesti sa iesi pe strada ca sa atragi barbatii pentru sex, ci trebuie sa ramai fetita, sa fii in continuare un copil dulce, inocent, frumoasa cu naturaletea ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai am vreo 20 de ani pana sa ajung mamaie! laughing
Cat despre copilasii de 12 ani...este doar in imaginatia ta, nu in realitate. Tu ai vazut cum arata un copilas de 12 ani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt ca tine
Fii mai populara
Dar nu e nevoie de farduri

| exilovesmitski a răspuns:

Nu recomand machiajul,deoarece nu trebuie sa arati frumos pentru persoane. daca cineva te iubește,nu o face pentru felul în care arati, ci pentru personalitate. încrederea de sine este cea mai buna, fiindca unii oameni își pot bate joc de tine dacă te vad mai insecure. te poți da cu rimel, ruj din când în când dar sa nu te dai cu farduri, mai ales ca esti de abia adolescenta și iti strici tenul. btw, sa nu ai niciodata mai multa grija de alții decât de tine