| Ana2920 a întrebat:

Hey TPU! Am nevoie de un sfat pentru prietena mea cea mai bună. Deci un băiat o place pe prietena mea cea mai bună și el i-a spus prietenei mele chestia asta, dar prietenei mele îi plăcea de alt băiat, dar ea nici nu voia să îl rănească pe acel băiat, așa că i-a spus că și ei îi place de el și așa s-a format relația dintre ei doi. Acum, prietena mea cea mai bună nu îl mai place pe băiat (nu pe acela cu care e împreună, ci cu acela de care îi plăcea la începutul relației) și îi place de băiatul cu care este împreună, dar problema e că nu îi place la maxim de el, iar băiatului da. Ce ar trebui să facă în acest caz?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să caute pe unul de care să îi placă la maxim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea se formează în timp. Dar adevărul e că a început greșit. În astfel de cazuri nu ai voie să te minți și să minți pe alții, pentru că duce la probleme majore. Deocamdată se poate aștepta, dacă dragostea nu crește, ar trebui anunțată despertirea.

| isemilia a răspuns:

Cum adica ii place dar nu la maxim? Prietena ta a procedat foarte gresit din prima. Cel mai bine ii spune baiatului si decid impreuna daca mai are rost sau nu sa ramana impreuna.