| deny2002 a întrebat:

Am nevoie si eu de un titlu pentru o poveste. Este vorba despre o fata care s-a mutat la facultate si viata ei se schimba din cauza unui nou baiat. Multumesc anticipat pentru idei.

4 răspunsuri:
| AnonymousTPU007 a răspuns:

Fata schimbatoare laughing

| rolynight a răspuns:

Am idei:
1." Amor universitar".
2." Iubire si facultate"
3." Tringhiul iubirii:Fata, Facultatea si Baiatul"
Daca fata urmeaza o facultate de chimie, titlul ar putea fi si o reactie chimica sau daca e la facultatea de matematica, titlul ar putea fi o formula sau o functie "f( facultate)= iubire", chiar si o figura de stil sau ceva metaforic, daca urmeaza facultatea de litere.
Sper ca te-am inspirat! happy

| Maarriiaa a răspuns:

1. O lume nouă;
sau
O lume nouă un oraş nou:
2. Viaţă plină de iubire :
3. Ne cunoaştem parcă;
4.Ca într-o carte de poveşti;
5.Viaţă schimbătoare;
6. O zi, o lună, un an, parcă o veşnicie;
7. Te-am iubit din prima;
... Astea sunt ideile care mi-au venit sper să alegi una.( O pui pe fb? Dacă da pe ce pagina ) Fundiţă?

| deny2002 explică (pentru Maarriiaa):

N-o pun pe fb. O pun pe wattpad. Si ma voi gandi daca sa aleg un titlu dintre astea ca sunt dragute.