| Lauraaaa78 a întrebat:

Am o mare problema, de cam 2 luni am inceput sa ma stresez prea tare, nu mai am incredere deloc in mine și am inceput sa fac atacuri de panica. De cam 2 saptamani am inceput sa simt cam in fiecare zi o stare de neliniște, amețesc și simt că am sufoc. Cand ies din casă ma simt urmărită, iar cand vad doua persoane vorbind am impresia ca vorbesc despre mine. Vreau sa mentionez ca nu am prieteni iar cu mama nu am cea mai bună relatie din lume...am incercat sa ii spun despre cum ma simt dar o sa creada ca sunt nebuna☹.
Credeti ca am vreo boala psihică?
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, ai un inceput usor de paranoia, dupa simptomele descrise. Te sfatuiesc sa-i spui mamei de urgenta si sa mergeti la medic, ca sa primesti ajutorul necesar.

Răspuns utilizator avertizat
| BunaZiuaMerio a răspuns:

Dutea cardiolog poate ai problema la inima sau la pshiholog