| xXWolfGirlXx a întrebat:

:* am o problema care nu stiu cum sa ii dau de capat.Am un prieten foarte, foarte bun, cu care momentan stau in banca de la inceputul anului. el nu invata prea bine, dar totusi ma inteleg foarte bine cu el.Azi mi-a zis un alt coleg, cu care am mai stat in banca cu el, ca de semestrul viitor ma mut cu el in banca. Mie imi place de colegul asta, e de treaba si ma inteleg foarte bine si cu el, doar ca el si invata mai bine.I-am zis prezentului meu coleg (prietenul meu) ca de semestrul viitor ma mut cu colegul ala in banca, iar el s-a cam suparat. Nu stiu ce sa fac cum sa ii impac pe amandoi, voi ce ati face sa fiti in locul meu? ca nu vreau sa se supere nici unul tin foarte mult la amandoi sad

Răspuns Câştigător
| Criinna123a a răspuns:

Acum te gândești. Probabil vrei să te muți cu acel prieten, pentru că e la același nivel cu tine, și ai vrea să ai pe cineva cu care să mai exersezi. Prietenii tăi, oricum s-ar supăra, pe oricare ai alege. Cel mai bine e, să te gândești cu care te înțelegi mai bine. Spune-i celui actual că vreți să rămâneți prieteni la fel de buni, doar că la școală, vrei să excelezi mai mult, și că acel coleg te poate ajuta. Baftă!

3 răspunsuri:
| motan444 a răspuns:

Ramai in banca unde estia cum si. spui ca nu poti sa te muti ca nu vezi la tabla sau ca nu vezi de colega sau ca nu auzi bine din locul in care sta celalalt
multa bafta (nu mi se oare corect sa primesti ordine faci ce vrei cu viata ta)

| Dahliaa a răspuns:

Mi s-a intamplat la fel doar ca i-am spus doamnei diriginte si ne-a mutat inapoi. Eu stateam cu o fata happy

| GeaniBirloi a răspuns:

Pai asta mi s-a intamplat mie.Colega mea de banca s-a mutat langa un alt coleg, cel mai bun prieten al meu si ma simt foarte prost din cauza asta, fie poate si pentru ca o simpatizam pe ea, si s-a indepartat de mine. Oricum cel mai bine e sa stai cu colegul actual daca te intelegi asa bine cu el.Succes!