| Syrten a întrebat:

Hey TPU!
Am o problemă, dacă aș putea să îi zic așa. Am pleoapa unui ochi mai lăsată decât a celuilalt și pare un ochi mai mare și unul mai mic. Se poate corecta asta cumva? Creme. chestii?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Operație. Dar o operație în zona ochiului recomand doar dacă este neapărat necesară, căci este o zonă foarte, foarte sensibilă. Așa că dacă este doar o difenență mică, mai bine să te atingi de ea, decât să pățești mai rău datorită operației. Pleoapa este aproape lipită pe ochi, face parte din el, o desparte de ochi un strat foarte subțire din lichidul lacrimal. Să nu umbli acolo, să nu se strice ochiul din cauza asta.

1 răspuns:
| Ale5184 a răspuns:

Da, prin operatie. Totusi, nu te sfatuiesc sa faci asa ceva, iar cremele nu ajuta. Nu mai fi complexat/a. Învățați sa va acceptati asa cum sunteti.