| idkidc2002 a întrebat:

Am o "problema"...Imi place de un baiat care e a opta (si eu sunt a saptea). Ma cunosc cu el de la cursurile de dans, dar pentru ca e a opta nu l-am mai vazut de cateva luni. Anul trecut am fost impreuna vreo 2 luni, dar dupa nu ne-am certat, din contra, am devenit prieteni foarte buni. Eu il mai vad abia in toamna si vreau sa ii spun sa ne impacam (nu ca prieteni), dar nu stiu cum sa ii spun (stiu ca nu va reactiona ciudat, pentru ca nu e genul). Aveti idei de cum sa ii spun?

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

De ce nu-l suni si`i spui de pe acum? De ce sa mai pierzi o vara departe de el? Spune`i.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza foarte mult si modul princare o faci, eu unul zic ca cel mai bine ar fi fata in fata. Spune-i exact ceea ce simti tu, daca tu simti ca trebuie sa-i spui ca vrei sa fiti impreuna, de data asta cu adevarat, pentru ca din cate imi dau seama nu a fost ceva serios, iar de impacare nu poate fi vorba atata timp cat nici nu v-ati certat. Nu e asa complicat cum pare, spune-i ca inca il placi, ca te gandesti la el, ca te simti bine in preajma lui, daca asta simti, cel mai bine este sa spui ceea ce simti, iar daca persoana aia te judeca pentru asta, inseamna ca nu e persoana potrivita! happy