| anonim_4396 a întrebat:

Am oarecum o problema deci e un baiat la mine in clasa de care cred ca-mi place dar nu prea vorbesc cu el deoarece prietenele mele il considera nesimtit si enervant dar nu e nesimtit deloc.(ele nu stiu ca-mi place de el) La iceput asa-l consideram si eu practic de asta am devenit asa bune prietenelaughing si pe de alta parte e considerat si cel mai sexy din clasa si sunt cateva colege calare pe el toata ziua si chiar daca el vine sa vorbeasca cu mine si ma mai intreaba cate ceva si incearca sa poarte o conversatie nici nu apuc sa-i raspund ca se baga una in seama. As putea sa ma bag si eu in seama cu el dar nu vreau sa fac parte din turma de fete care e mereu dupa el + oare ce ar spune prietenele mele. Ce credeti ca ar trebui sa fac?
Multumes:*

Răspuns Câştigător
| Lamaitzza a răspuns:

Buna! In primul rand asa zisele tale "prietene" nu ar trebui sa se bage,nu iti controleaza ele viata daca tie iti place de cineva si consideri ca nu e asa cum zic ele atunci ar trebui sa le zici si sa faci ce vrei tu nu ce vor ele,adica cum ar fi sa le spui tu lor ce sa faca si cu cine sa stea? da, sunteti prietene dar prietenii isi dau sfaturi nu ordini,daca lor le place de cineva nu inseamna ca trebuie sa iti placa si tie,suntem oamenii diferiti, asta ne face unici, ar trebui sa le spui ca iti place de el daca ai incredere in ele ca pot pastra un secret si indiferent ce o sa iti spuna daca sunt adevarate prietene o sa te inteleaga si o sa te sustina. Nu uita ca tu esti tu, iar ele sunt ele.In legatura cu baiatul respectiv daca nu poti vorbi cu el in realitate incearca pe mess sau iesi cu el in parc"colegial" desigur cel putin la inceput.In final o sa se rezolve, succes! :*