| anonim_4396 a întrebat:

am revenit cu o intrebare, de data asta insa mai complicata. Nici nu stiu de unde sa incep. Deci vara trecuta s`a mutat un baiat nou (il voi nota cu A) in cartier el este cu 2 ani mai mare ca mine si toata vara ne-am certat si ne-am injurat nu neaparat unul pe altul doar ca faceam parte din 2 gasti rivale si mrg toata vara ne-am jignit unul altul prieteni pana cand la sfarsitul verii el a plecat inapoi in orasul lui la bunici pentru ca acolo facea scoala. Asa si intr-o zi eram pe fb si imi da cerere de prietenie apoi ma baga in seama.Eu nu stiam cine e el. si conversatia a fost ceva de genul : el: buna cf /eu: bine tu? ne cunoastem/ si el:da sunt baiatul de asta vara./ eu: aha si ce vrei el: pai avand in vedere ca acum nu mai avem de ce sa ne certam voiam sa ne imprietenim crede`ma ca nu am vrut sa va jignesc si alte alea... Si din ziua aia am tot continuat sa vb mai mult si mai mult in fiecare zi si vorbeam doar pe mess sau fb pentru ca el era departe apoi am inceput sa ne sunam sa ne trimitem mesaje si intr-un final el mi-a spus ca s`a indragostit de mine. Iar eu l`am respins spunandu`i ca vreau sa fim doar prieteni.El a inteles dar nu s`a lasat si dupa cateva sapt iar mi-a spus asta, iar eu i-am spus acelasi lucru. Apoi o perioada de timp nu am mai vorbit asa de des pentru ca eu eram foarte ocupata cu scoala si el in timpul asta s`a apropiat mai mult de prietena mea careia intr-o zi i`a spus ca o iubeste. Ea a doua zi la scoala mi-a aratat conversatia si cand am vazut eram cat pe ce sa lesin atunci mi-am dat seama ca de fapt si eu il iubeam enorm.I`am spus asta si el a fost foarte fericit sa afle si asa ne-am inceput relatia. Dupa vreo 3 luni am inceput iar sa nu mai vorbim asa de des, si mi se parea ca atunci cand vorbea cu mine era plictisit, dar nu inceta sa`mi spuna mereu ca ma iubeste si ca abia asteapta sa vina sa ma vada. Apoi un prieten de clasa (il voi nota B) ne-a invitat la ziua lui pe mine si pe prietena mea acolo amandoa ne-am imbatat, dar in ture cum s`ar spune si in final am jucat toti sticluta pe provocari ne-am pupat toti cu toti apoi baiatul acela mi-a dat provocare sa-l sarut pe un alt baiat care ma placea (il voi nota C), si de atunci C tot venea in cartier sa ma vada si de fiecare data ma pupa pe buze eu i-am spus ca iubesc pe altcineva dar continua sa insiste. Pana cand intr-o seara am ramas decat eu si C si el s`a tot apropiat de mine iar in final m`a sarutat.Stiam ca am facut cea mai mare greseala dar nu stiam ce sa mai fac. Intre timp "prietena mea" i`a spus lui A despre mine si C cum ca ne-am sarut. A s`a suparat pe mine si nu am mai vorbit o perioada pentru ca imi era frica de ce imi v-a spune apoi mi-am dat seama ca de fapt "Prietena mea" ii spunea multe chesti despre mine unele era si adevarul, dar pe care le exagera enorm. Apoi eu si A ne-am despartit iar o perioada foarte scurta am fost cu C nu stiu de ce desii nu se putea numii relatie pentru ca in fiecare zi ma gandea cum sa scap de el. Intr`o zi mi-am luat inima`n dinti si i-am spus, dar el tot insista cu faze gen "dar eu te iubesc","poate te mai gandesti","te rog mai gandeste`te" apoi in perioada pastelui m`am cuplat din nou cu el insa nu ca voiam dar voiam sa ma despart de el dintr`un "motiv" ceva si apoi am gasit ne-am despartit, dar in tot timpul asta eu tot la A m`am gandit. Acum A nici nu mai vreau sa auda de mine desii cu prietena mea vorbeste zi de zi. El v-a trebuii sa vina pe 23 iunie aici si imi e frica de cum se v-a comporta fata de mine pentru ca momentan nici nu ma mai baga in seama, mi`e frica sa nu ma evite sau mi`e frica ca toata vara o sa stea in casa pentru ca si eu ies. Prietena mea mi-a spus ca el i`a spus ca la vara cand va veni cand voi fi si eu pe afara el o sa simuleze diverse "urgente" doar ca sa nu stea pe langa mine. I`am tot spus ca am gresit si ca imi pare enorm de rau. In concluzie intrebarea mea este " Ce ar trebui sa fac? cum sa fim din nou impreuna? El este totul pentru mine si nu as rezista fara el, ma gandesc la el in fiecare secunda si regret greseala, ma rog in fiecare seaa ca Dumnezeu sa ma ajute sa ne impacam. Va rog ajutati `ma adica pe langa asta am aflat cum ca ar fi cu" cea mai buna prietena a mea " dar ea nu mi-a spus deloc, acum nu stiu nici daca este adevarat dar sincer ma asteptam la asta. Adica la vara cand v-a veni nu vreau sa stau toata ziua in casa doar ca sa nu ma vad cu el sad

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cata telenovele, asa printre randuri cat am citit ca nu am avut rabdare.

ma amuzat teribil partea cu gastile. parca vad niste copii stand pe gard si injurand (da ei sunt o gasca)

al doilea rand m am prins eu bine? il iubesti enorm dupa o discutie pe facebook?

concluzia, sunteti niste copii, lasa dramatismul cu il iubesc la nebunie, el o iupeste pe X, X iubeste pe Y.

| nane123 a răspuns:

Eu cred ca toata vara va veti inpaca! happy. Dar trebuie sai dai o mama de bataie zdravana prietenei tale si sa spargi parolele de la mess si fb ca sa vezi cea vb cu el :* mult noroc in relatia cu A