| 百合子 a întrebat:

Am si eu cateva intrebari ( :.
Este o excursie in Grecia.Costa 260 euro, este la cateva sute m de plaja, are bufet suedez, teren de fotbal si volley, internet, piscina, bufet suedez, drumul si au o masina care ne duce in excursii la Meteora, Skiatos si alte minunatii :'P.Am vorbit cu parintii mei, si au spus ca m-ar lasa, dar anul acesta trebuie sa merg in Ungaria la o verisoara la sfarsit de clasa 8-a, la confirmare(nu stiu ce este aceea, dar stiu ca este un obicei la religia reformatatongue)si ca nu prea avem bani.Eu la sf lunii acesteia trebuie sa zic raspunsul.Si imi doresc din inima.Am renuntat la tot ce mi-am propus, doar ca sa pot merge. Iar de la bunica[din partea mamei] daca as cere macar 50 euro, sau chiar si 100 lei as aprecia, fiindca ea pe mama si pe mine chiar nu creed sa ne iubeasca, iar restul bunicilor sunt decedati.Doar pe ea o am. Iar unchii si matusele stiu ca m`ar aajuta.Cum sa ii conving pe parinti sa ma lase si cum as putea face rost de bani, cat mai simplu.[mentionez ca am doar 13 ani.sad si stau in comuna...]?
Si cea de-a doua intrebare.Am o professoara de maatematica. Ei nu ii place nimic din ceea ce fac eu, si ar vrea macar o data sa ma prinda cu lectia neinvatata. Ce pot sa fac sa nu mai fie asa?sad.
Plss help sad puppy dog eyes! Funda, categoric!

2 răspunsuri:
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

La prima intrebare iti sp sa incerci orice sa mergi in excursie si eu merg la vara tot in greci si am imi fost(e super tare merite fiecare banut). iar bani, poti sa te inscri la o afacere gen avon sau oriflame(stiu c suna ciudat da poti incerca). iar la a doua intr e simplu inv fiecare lectie, arata-i cat de bine esti si o sa ii dai peste nas(trebuie sa se plictiseasca o data si o data) big grinbig grinbig grin

| andreushk a răspuns:

Decat la cea de-a doua intrebare cred ca te pot ajuta happy
... eu iti spun sa inveti foarte mult la matematica, trebuie sa ii demonstrezi profesoarei ca sti foart foarte multe, sa fi cea mai activa de la ore, sa stii tot, tot timpul sa fi pregatita happy.
trebuie sa ii arati ca poti, ca ai ambitie happy