| Fataaiaanonima4567 a întrebat:

Hey TPU!:/ Am și eu o întrebare cu care probabil se confrunta mai mulți adolescenți în perioada pubertății, cum pot scăpa de coșuri? Am foarte multe pe frunte, spate și puține pe obraji. Mi-am luat o crema și încă ceva și le folosesc de 2 sap maxim și tot am coșuri. Nu știu ce să fac pentru că nu-mi plac deloc, alte fete pe care le cunosc de aceași vârstă cu mine nu au.

4 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

De multe ori tratamentul pentru acnee durează mai mult decât atât și trebuie să ai o igiena strictă a feței.

| Anoniim56M a răspuns:

Din mai multe cauze poti avea (stres, igiena neadecvata, puțină odihna, etc). Și eu am avut aceiași problema la pubertate, iar acum sunt foarte ok, au trecut de la sine, dar am rămas cu semne (cel mai important este sa nu le storci). Poti sa folosești gelurile de curățare de la cerave, cremele de la roshe-posay(sper ca am scris bine).