| flore45 a întrebat:

Hey tpu...am si eu o mare dilema. Poate voua vi se pare ceva banal dar pentru mine e un haos.
E vorba despre un baiat de la noi din liceu, avem cam aceeasi varsta. Eu am inceput la un moment dat sa ma indragostesc de el dar nu am zis nimanui. Zilele trecute o colega(care il cunoaste) ca el a intrebat asa in senin de mine cum ma cheama si pe unde sunt. In aceeasi zi am stat cu el si cativa colegi de-ai lui si cu doua colege de-ale mele.Eu abia ma uitam la el insa vorbeam. El la fel si era rosu cand vreunul din colegi imi spunea sa vorbesc cu el sau lui sa ma bage in seama. Cu greu m-a intrebat cum a iesit intr-o poza iar eu i-am raspuns ca nu-i rau. Dupa ziua aceea ne mai salutam ocazional deoarece nu prea ne vedem.Intrebare mea e daca el ma place sau doar incearca sa rada de mine? Va rog, ajutoooor...

Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Buna Floare,

Clar va placeti reciproc.
Roseata din obraji n-o prea poti simula, oricat de smecher ai fi. Poate doar daca dai vreo stacana cu vin peste cap.
Problema voastra e curajul.
Daca tie ti se pare ca esti putin mai deschisa decat el, incearca sa faci primul pas. Sau macar ceva subtil care sa-l incurajeze pe el sa-l faca, si sa-i dea un semn clar.
Gandeste-te ca poate si el crede la fel despre tine. Si asa ce rezolvati? happy

Cu drag,
Neo

| flore45 explică (pentru MrAnderson):

Multumesc frumos...big grin

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pare a fi timid din ce spui, vezi pe viitor ce și cum!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Cred ca te place, nu cred ca rade de tine

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu cred ca incearca sa rada de tine, s-a rusinat. Poti sa incerci sa discuti cu el mai multe dar sa prinzi un moment cand sunteti voi doi pentru ca atunci cand sunt mai multi poate atunci se rusineaza.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Si eu ma faceam rosu la fata.Adica,frate,simteam sangele in cap.
Nu cred ca rade de tine.

| neutrino a răspuns:

Se pare ca el nu este capabil nici sa te placa si nici sa rada de tine: probabil ca este inca un copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a rosit, si toate semnele inseamna ca e timid, dar daca tot a intrebat de tine inseamna ca te place, probabil ca nu stie cum sa te abordeze..fii tu mai bagacioasa (vorbeste cu el,glumeste, incearca sa il amuzi, cerei numarul de telefon/id), dai de inteles si probabil va fi ceva intre voi, de ras sigur nu rade de tine.
Bafta happy

| mary4048 a răspuns:

Nu rade de tine, dimpotriva..cred ca te place, dar la fel ca si tine nu stie cum sa te abordeze.e doar timid si poate doar un pic mai neincrezator in propria putere de seductie..eu zic sa nu-l ocolesti..iesi in calea lui "intamplator" si poate usor, usor se leaga ceva! ..Bafta!

| StonemAlly a răspuns:

Cred ca e doar timid. Poate asteapta sa dai tu un semn ca il placibig grin