| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Oare ma place sau nu? Adica, se uita foarte mult la mine in ore, uneori imi zambeste, ma mai ia la misto uneori. Cu privirea ma urmareste foarte des. Si cand vorbeste cu cineva se uita la mine. Intr-o zi stateam cu o colega pe banca in curtea scolii, iar el a venit cu un prieten de a lui, si prietenul lui s-a pus langa mine, si atunci el a zis catre prietenul sau sa se duca mai incolo ca ii aici asta [se referea la mine ], si el dupa s-a pus langa mine. Imi mai cere cateodata lucruri, imi mai ia apararea cateodata [rareori], dar uneori ma face proasta cand stau prin preajma lui. Cand il intreb ceva de fata cu altcineva ma ignora. Azi de exemplu, ma duceam la o prietena acasa, caci atunci am iesit de la scoala, dar aceea prietena a iesit mai repede, si in spatele meu a venit el, iar eu l-am observat si m-am uitat in telefon. El, a continuat sa mearga in fata, dar se uita dupa mine.Am mers si eu dupa el, si atunci cand m-a vazut ca vin, a inceput sa caute in geanta ceva, dar nu a scos nimic cand am ajuns langa el,cateva minute nu m-a bagat, in seama[eu l-am intrebat ceva, si nu imi raspundea]; dupa aceea m-a salutat. L-am intrebat daca ma place si mi-a zis " ce? " cred ca l-am intrebat de vreo 3 ori, dar tot incontinuu zicea " ce? ". M-am pus in fata lui l-am intrebat si a 4-a ora, dar de data asta l-am intrebat " Ma placi? Raspunde-mi sincer ", dar el statea cu capul in jos.Nu inteleg de ce nu ma privea?! L-am mai intrebat si alte chesti, si nu se uita la mine cand vorbea cu mine.Chiar nu inteleg de ce? S-a emotionat?! Cand eu merg pe hol, si el vine spre mine cu vreun coleg se uita cu coada ochiului cand trece pe langa mine. Observ, ca prietenul lui cel mai bun, se uita la mine, apoi la el. Si tot asa.
P.S.:Odata, l-am intrebat daca ma uraste, iar cu capul in alta parte a zis da. Eram tot singuri.In alta zi m-am pus langa el, si se uita adanc in ochii mei.
1. Ma place sau nu?
2. Ce ar trebui sa fac in cazul in care ma place?

2 răspunsuri:
| dinulia94 a răspuns:

Te place, sigur happy doar ca ii este sau rusine sau frica sa recunoasca happy
Nu inteleg ce-s cu baietii din ziua de azi, le este frica sa-si exprime sentimentele, asteapta ca noi fetele sa facem primul pas, etc...happy Dar tu il placi?

| anonim_4396 explică (pentru dinulia94):

Da il plac. Si el stie acest lucru.