| Lukasssz a întrebat:

Hey TPU, am si eu o problema cu un "specimen" la mine in clasa.
Adica el era enervant si inainte dar acum de cand suntem in clasa a 12 a imi vine sa il bat din minut in minut.Se comporta de parca e la gradinita, urla, fuge, se injura cu un coleg care e la fel de handicapat ca el, ba mai mult era sa intre toata clasa intr-o problema din cauza lui...dar nimeni nu zice nimic, doar eu...si de ceva timp am incercat sa il opresc amenintandu-l cu bataia si de atunci ma striga ca handicapatu` in timpul orelor (el fiind la 2 banci distanta de mine)si cu greu ma abtin sa nu ii dau vreo 2 pe bot.
Intrebarea mea este, ce pot face? Diriginta e o parlita care nici nu o intereseaza de noi, o intereseaza doar sa ii intre banii.Dau funda.

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ii raportezi dirigintei sa ia masuri, sa-l potoleasca pe copilul cu probleme de comportment. La nevoie se discuta cu parintii copilului rebel si chiar se scade nota la purtare.
Daca diriga voastra spui ca nu ia masuri, mergi la directorul scolii si fa plangere.
Dar evita sa-l lovesti pe copilul tember, ca taman acum intr-a 12-a ti se scade nota la purtare, daca i-l dai pe ala cu tampla de vreun colt de banca si ajunge prin spital.

| Lukasssz explică (pentru Violleta2022):

Mda,asta zic si eu, ar fi pacat sa imi stric viitorul, dar diriginta chiar nu ii pasa, cat despre director...nu l-am mai vazut din clasa a 9 a

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lukasssz):

In cazul asta, ignora-l cat poti de mult, ca-i pacat sa ai necazuri taman in anul asta.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Mergi la directoare! Sau induri si tu pana scapi de el, ca e ultimul an!

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Evităl Nu-ți face probleme din cauza unui copil băzgait îți faci ție singur probleme lasă-l să se credea el cel mai tare

| Lukasssz explică (pentru GraniniCuPiersica):

Da,dar omu` e chiar nesuferit pana si profesorii nu il suporta!

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Lukasssz):

Știu te înțeleg dar dacă îl bați ce rezolvi? Nimic mai mult rău îți faci si probleme evităl este clar ca este un copil nesuferit-_-

Și eu aveam in clasa A7 aveam un coleg la fel ma înjura într-una ba de morți ba de mama si tata si tot cei veneau lui in gură până într-o zi mi-a ajunse de tot ce-mi face m-am dus la el direct fără frică și nu stiu ce s-a întâmplat. deodată am văzut o lumina alba-_- da ma bătut bulangiu era repetent de 2 ori era mai mare ca mine si mereu umbla in gașcă asta e -_-

| Lukasssz explică (pentru GraniniCuPiersica):

Nu e problema cu el, e mai marunt ca mine.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Lukasssz):

Eu zic să-l eviți nu de alta dar îți faci probleme singur evităl lasă-l cai prăjit copilul își caută cu lumânarea e clar asta

| Lukasssz explică (pentru GraniniCuPiersica):

Mda,nu vreau sa imi stric viitorul pentru un prost, e clar ca omu` are probleme la cap grave.

| Lukasssz explică (pentru GraniniCuPiersica):

Si mai e si genu` de persoana care se crede cel mai destept etc ..etc.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Lukasssz):

Știu așa coleg aveam si eu după ce am văzut lumina albă-_- parcă m-am luminat eu așalaughing)) serios mi-am dat seama ca nu-si are rostul sa pun la suflet ca spune alți despre mine i-am lăsată pe toți un plată lui el nu doarme niciodată el stie ce are de făcut știu că te provoacă dar mai bine lasă de la tine fiindcă în felul ăsta câștigi cu Adevărată nu cu cearta nu cu scandale cu bătăi si certuri nu-si au rostul

| Lukasssz explică (pentru GraniniCuPiersica):

Mda,zici ca sunt veniti de la spitalu` 9

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Lukasssz):

Există o vorbă eu cred in ia 100% cine a zis o avea dreptate mare

Ce se aseamănă se adună.

Este ușor de potolit copilul acela l-ai loat l-ai dat de pământ dar nu ai rezolvată nimic sa ști absolut nimic fiindcă rău poți face ușor oricui oricănd dar in ziua de azi bine daca vrei sa faci cuiva cu Adevărată este greu de tot ba chiar te si calcă în picioare crede că esti prost nu vede adevărul ca tu faci bine fiindcă așa simți tu așa esti tu cu Adevărată si îți dorești și vrei cu Adevărată sa faci

Vei avea multe probleme din cauza acelui copil fiindcă ăla poate provine dintr-o familia mai agresivă și de asta este si el așa nu are educație nu a avut cine să-l învețe sa-i dea minte să-l îndrume de asta este si el așa mulți copii de asta ajung așa provin din familia cu certuri scandale bătăi ură țipete înjurături iar ei cresc in așa mediu si când cresc in mediul asta mulți copii apuc drumuri greșit încep să fumeze de mici încep să se drogeze de mici apuc anturaje încep să se dea cine nu sunt ei cu Adevărată si uite asa devin agresivi nu-si pot controla nervi

| CasDeOaie a răspuns:

Stai cu ceilalti prieteni din clasa si ignoratil. O sa se simte antisocial si depresiv