| anonim_4396 a întrebat:

Hey tpu...am un telefon Samsung GT-C3530...si i-am schimbat codul de siguranta si l-am uitat, telefonul este inca in garantie si codat pe Orange, dar maine as vrea sa il decodez, dar am auzit ca daca il decodez isi pierde garantia. As putea sa ma duc cu el sa imi gaseasca codul sau sami puna altul si apoi sa mi-l decodez? DAU FUNDA CELUI MAI BUN RASPUNS

1 răspuns:
| TiffanyღBJ a răspuns:

Da, este adevarat ca daca il decodezi pierzi garantia. Nu ai ce sa faci ca sa o pastrezi ( daca vreai neaparat sa il decodezi, adica sa il folosesti in alta retea )