| raluka13 a întrebat:

:* As vrea niste statusuri dure despre viata....despre stari sufletesti Statusuri de genul: http://prntscr.com/196re8 http://prntscr.com/196rfc http://prntscr.com/196rgj http://prntscr.com/196ri5 URGENT! :-S Dau funda...p.s scuzati categoria :*

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici,
http://statusuri-viata.com/tag/statusuri-de-durere/
Te pup!

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Assiral a răspuns:

Poti gasi aici multe statusuri https://www.facebook.com/pages/For-LoVvE/324353194257201 sau

Atunci când sunt fericită să știi că mă gândesc la tine ♥!

De ce?
Pentru ca el mi-a readus zambetul pe buze, si m-a invatat sa zambesc asa cum o faceam odata ♥!

• Fiindcă timpul niciodată n-a sters dragostea.
Din nou sunt impreuna, din nou, doar El şi ea ♥!

Suntem bine.
Suntem impreuna.
Seara de seara unul altuia ne spunem "Te iubesc. Noapte buna" ♥.

"Bună" este un simplu cuvânt, dar aşa începe toată povestea ♥

Si cand dintr-o imbratisare simti ca primesti tot ceea ce ai nevoie, inseamna ca esti in bratele persoanei potrivite ♥!

Promite-mi că vei fi şi mâine cel pentru care eu trăiesc ♥!

Hai sa zambim sa-ncercam, sa uitam, sa iertam, sa ne pese de noi doi ♥.

Mi-am dat seama că. atunci când iubeşti o persoană; destinul vă aduce mereu împreună. Dumnezeu nu ar lua niciodată definitiv de lângă noi persoanele pe care le iubim şi de care avem nevoie.♥

Indiferent ce am face sau cât ne-am certa, viaţa mereu ne readuce unul lângă celălalt ♥.

El e singurul ce poate, sa-mi promita, sa ma minta c-o sa treaca toate ♥.

Să ştii că aş pleca în lume. Doar să ştiu că ajung la tine ♥!

Un loc mai frumos decat in bratele tale nu exista! ♥

Iar locul lui, stie si el, e numai la pieptul meu.
Indiferent ca ne e bine, sau ne e greu. ♥

Sunt doar un om, un visător. Ce te iubeşte enorm. ♥

Cel mai frumos sentiment e atunci când ești îndrăgostită și întorci privirea spre el iar el deja te privește. ♥

Chiar daca as avea 1 000 de motive pentru a-l parasii,
Tot as gasi unul pentru a nu o face ♥!

Ei spun că lumea Disney e cel mai fericit loc din lume. Evident, nu au fost încă în braţele tale! ♥

Cele mai frumoase sentimente sunt acelea pentru care nu există cuvinte să le poţi descrie. ♥!

Când cineva te iubeşte, nu e neapărat nevoie să ţi-o spună. îţi poţi da seama de asta după felul în care se comportă cu tine! ♥.

La inceput chiar am luat-o in gluma,
Dar cine-i langa tine acum si-ti spune noapte buna?♥.

Are acei ochi pe care niciodată nu am putut sa îi uit! ♥.

Mai știi când m-ai strâns în brațe întâia oară? Îți bătea inima nebunește. Și mie asemenea. ♥!

şi-n inima ei, doar EL e pe locu` 1. ♥

De fiecare dată când îl privesc îmi scapă câte-un zâmbet. ♥!

Nu am averi.Il am doar pe el, care ma suna sa-mi spuna :"ai grija de tine iubita, te pup, noapte buna♥"!
Vorba aia : Da-mi, Doamne, rabdare! Ca daca imi dai putere ii omor

Când cineva la care ţii pur si simplu pleacă, aminteşte-ţi, că frunzele, toamna, nu cad pentru că vor, ci pentru că a sosit momentul

Nu aş suporta să văd pe altcnineva lângă tine pentru că nimeni nu te va iubi aşa de profund cum o fac eu.

Sunt persoane care te calcă pe picior şi îşi cer scuze şi persoane care te calcă pe inimă şi nici măcar nu îşi dau seama.

Un băieţel şi o fetiţă plângeau.Cineva-i întreabă : De ce plângeţi? Fetiţa : Păpuşa mea s-a rupt Băieţelul : Păpuşa mea plânge!

Un baiat o sa isi aminteasca mereu de fata timida cu inima frumoasa care l-a cucerit cu un singur zambet

Daca nu te iubeste cel pe care il vrei tu, asta nu inseamna ca nu te iubeste nimeni
♥Telefonul il strang cu obsesie in mana. Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost Si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost.

♥Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

Totul trece, asa se spune. Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

♥Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castiga

♥Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

# Îmi place că regreţi că m-ai lăsat, ai fost prost că ştiai că mă iubeşti cu adevărat.
Erau momente frumoase, erau vorbe siropoase, dar din pacate, toate erau false
Nimeni nu este lângă tine atunci când dai de greu, toți te întreabă "Ce s-a întamplat?" Dar știu că nu îi interesează răspunsul, mai ales dac-ar fi de bine!
Mereu imi amintesc de vorbele tale : "Ori ce ar fi sa nu imi calci inima in picioare o sa ma doara foarte tare!
Privirea ei te face sa uiti ca ai pe alta. ti-ai dori sa fie a ta`
Nu meriți lacrimile mele atât timp cât tu iți bați joc de ele!