| MSDY a întrebat:

As vrea sa stiu voi cam cate perechi de blugi, bluze, etc. aveti..Adica eu am vreo 6-7 perechi de blugi dar nu-i port pe toți pentru că nu îmi plac deoarece îi am primiți sau i-a luat mama fara mine...Ma rog, eu port vreo 2-3 perechi de blugi..Si aştia de anul trecut..Adica anul asta mi-am luat doar doua perechi de blugi si din astia doar o pereche o port..Si nu vreau sa par o fitoasa dar vad pe toata lumea cu o gramada de haine (si faine) si am mai citit ca ar trebui sa ai in garderoba cam 10 perechi de blugi si eram ceva gen "as vrea eu atatia blugi". Si nu e problema ca nu as avea posibilitati, dar mama imi spune mereu ca nu am nevoie..Si mai vreau sa stiu, voi cand mergeti la cumparaturi cam cate chestii va luati? Si de unde?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa ai in garderoba si rochite, ca blugii nu dovedesc ca ai fii fitoasa, chiar daca ai 100 de perechi, esti totusi fetita si feminitatea se vede la rochite, fustite, nu blugi.

| justanotheruser99 a răspuns:

Eu am mai multe, dintre care preferate sunt 6. Astea le port mai des. happy
Dar ideea e ca nu trebuie sa te compari cu alții. Daca tu te simti bine in hainele tale vei emana o stare de încredere in sine ceea ce conferă atitudine oricărei ținute. Prin urmare nu ai nevoie de nu stiu cate perechi de blugi.