| xFaith a întrebat:

Hey TPU. As vrea sa va spun mica mea poveste
Incepand din luna iulie, cateva prietene si cu mine am inceput sa iesim mai des in fata blocului si ne vedeam cu diversi colegi de la noi din clasa, cu vecini de bloc etc. Stateam cu totii afara
Un baiat pe nume Alex. ii placea mult de mine, facea tot posibilul sa imi atraga atentia, se purta foarte foarte frumos cu mine. ba chiar mi-a spus pe mess ca ma place si ca ar vrea sa fie cu mine. Mie nu imi placea de el. ba chiar nu il suportam straight face si evident ca l-am refuzat.
A mai incercat el. si tot asa ii dadeam cu flitt` sigh
Apoi. din luna septembrie nu mai statea in fata blocului...
Dupa cateva saptamani bune, am inceput sa-i simt lipsa ba chiar sa-mi fie dor de el iar in cele din urma m`am indragostit de el.
Pe mess, am inceput sa-l bag eu prima in seama iar el era mai. distant mai indiferent.
Cand ma uit pe face`bookul lui am vazut c era intr-o relatie straight face. sincera sa fiu m-a afectat. facandu-ma sa ma indragostesc mai mult de el sigh
Cu cateva zile in urma, l-am intrebat daca sta afara. iar el a zis ca nu ca are alta treaba de facut straight face si asa a mai facut si in alte zile. ma evita!

Deci. as vrea ca totul sa fie ca la inceput straight face
As vrea sa ma placa din nou. stiu ca am gresit. dar atunci cand lui ii placea de mine, mie nu imi placea de el dar. am realizat prea tarziu
Imi puteti da un sfat va rog? [ va rog fara misto-uri sau glume proaste straight face ]

Răspuns Câştigător
| Fluture a răspuns:

Buna.Mi s-a intamplat si mie si uite ce parere am eu. De fapt tu esti "indragostita" de amintiri, e un fel de a sspune. Adica iti lipsesc si ai vrea sa fie ca la inceput. Ai putea sa te imprietenesti cu el, sti ca multe relatii se nasc din prieteni. Sa il ajuti daca crezi ca are nevoie de ceva. Sa ii intrebi vreun prieten daca are iubita, sa comunicati, nu trebuie din prima sa deveniti iubiti.
Multa bafta.
Papa!

4 răspunsuri:
| FataTPUpunctRo a răspuns:

Pfoaa.straight face Aiurea!oh go on
Dar spune`i ce simti, cere`ti scuze fata de el. Spune`i ca i`ai simtit foarte mult lipsa...
Si poate ca va intelege.Dar de unde stii ca nu te mai place? Poate vrea sa faca asa doar ca sa iti dai seama ca ai gresit...straight face!
Nu te descuraja, fa tot posibilul sa fi Happy!happy Bafta!

| DontHaveANamee a răspuns:

Vorbeste cu el. Spune-i ce ne-ai spus si noua. Intreaba-l daca te mai place, dar ai grija cum il iei, nu te descuraja! Have a nice day. happy

| Laurre a răspuns:

Poate ar trebui sa-i spui ca ii dai o sanasa...ca ai realizat ca simti si tu o atractie fata de el...Nu fi dezamagita daca va avea o reactie negativa. Daca te-a placut cu adevarat inca mai simte ceva, dar e baiat si toti sunt la fel (orgoliosi). Asa ca s-ar putea sa te ignore, dar sa se gandeasca la asta si apoi sa fie totul OK. Sper ca ti-e de folos sfatul meu. App cati ani ai?

| hunteru22 a răspuns:

Incearca sa il faci sa se indragosteasca din nou de tine cum ai reusit prima data asa vei putea si acum in primul rand intreaba-l daca te imi place daca spune nu nuami ai ce face:d