| prettywomen a întrebat:

Hey TPU
Cand eram mai mica eram stangace adica faceam toate lucrurile cu mana stanga printre care si scriam cu aceasta mana.Cand am plecat la gradinita educatoarele m-au fortat sa scriu cu dreapta, astfel in acest moment scriu cu mana dreapta insa retul lucrurilor le fac cu stanga.Parintii mei regreta oarecum ca scriu cu dreapta acum si cred ca era mai bine daca ma lasau cum eram.
In ultimul timp incerc la scoala sa scriu mai mult cu stanga pentru a reveni din nou la mana mea,,dominanta,,insa nu prea reusesc,deaorece profesorii predau repede si trebuie sa dovedesc sa scriu totul.
Credeti ca as putea sa scriu din nou cu stanga.
Ce sfaturi imi puteti da

Scuze ca am scris multi de,,mana stanga,, si,, mana dreapta,,

3 răspunsuri:
| Rux2000 a răspuns:

Care ar fi logica? Deci ce contează ca faci restul lucrurilor cu stânga si scrii cu dreapta? Cat timp ai o caligrafie frumoasă cu mâna dreaptă nu ai avea dc sa iti baţi capu' pana la urma din punctul meu de vedere este ceva absurd. Însă daca scrii mai frumos cu mana stânga si asta este problema exersează acasa daca la scoala nu ai timpul necesar. Înceracă acasa tot ce scrii sa scrii cu stânga apoi cand vezi ca te descruri cat de cat fa asta si la scoala. Te îmbrăţişez cu drag

| prettywomen explică (pentru Rux2000):

Pai asta e si problema ca scrisulcu dreapta este destul de urat adica lasa de dorit si cand am incercat cu stanga scrisul este mult mai frumos.Deaceia regret ca mi-am schimbat mana.

| Rux2000 a răspuns (pentru prettywomen):

Pai cum ti'am spus draga mea exerseaza acasă cat Poti daca la scoala nu ai timpul necesar până prinzi "firul" apoi incerci si in timpul scoli alta metoda nu stiu imi pare Rau seuccessss