| Anonimus02 a întrebat:

Ce materii se fac la profilul mate-info secția romana?
Si daca vreau sa dau la facultatea de arhitectura pot sa merg la mate-info si sa iau lecții de desen particular? Pentru ca liceul de arte de aici nu e prea bun

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu are treaba facultatea, poți sa dai la ce facultate vrei tu, liceul nu te pregătește prea mult pentru asta.
La mate-info faci multe ore de mate și info iar celelalte materii sunt in aceeași proporție ca și la științe alea naturii. Adică romană, vreo 2 ore de engleza, 2 de franceza, mai faci chimie, fizica, geografie, istorie, sport, logica in primul an, religie etc.