| PisicutaMiauBAU a întrebat:

cum e sa fi baiat? Daca se poate avantaje si dezavantaje.happy.(sunt fata)

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Avantaje (din punctul meu de vedere). Dar aici mai depinde si la ce fel de baiat, ori prost, ori destept, frumos sau urat, inalt sau scund, gras / cu corp lucrat sau slab.
-ai mai multa energie
-te dezvolti fizic mai repede
-mai multa forta si rezistenta
-te poti apara singur
-rezistenta la alcool
Dezavantaje
-hm. cred ca pot incepe cu erectiile si cu acel,, chef" care apare in perioada pubertatii si a adolescentei. E stresant.
-nu primesti foarte multa atentie sau respect in comparatie cu o fata
-iti gasesti mai greu jumatatea
-daca esti mai cuminte, serios, matur, esti un fraier. Nu poti sa fii cum vrei tu, trebuie sa fii cum doresc altii. Asa. daca o fata e foarte timida, e perfect normal, daca o fata e serioasa si desteatpa e perfect normal, daca e,, nebuna", petrecareata putin cam c*rva si poate batausa, e perfect normal. Deci... :/ Fetele isi gasesc mai usor un bff. (in cazul meu, daca esti baiat mai destept, serios si matur de la o varsta mai mica (16), e foarte greu... )
-Daca nu stii sa te bati si nu ai o anumita conditie fizica pentru asta (inaltime, greutate si forta), esti luat de prost.
- Pe scurt, ca baiat, cand vine vorba de societate, ai un MARE MINUS!
-Cand vine vorba de relatii, trebuie sa faci mereu primul pas (ca asa se zice -_- ). Mda... insa aici fac o mica paranteza. Care e faza cu asta? Adica ce este asa anormal daca de exemplu fata face primul pas (de exemplu ii scrie pentru prima data), apoi baiatul face urmatorul pas, apoi fata, apoi baiatul si tot asa. Ce este asa anormal in asta? Trebuie numai si numai baiatul? Culmea e ca... tot noi, baietii, trebuie sa le scriem fetelor, ca doar na. asa se face, insa dupa aia, ele ne lasa cu seen. Na. unde se ajunge?
-In anumite situatii de cand isi gaseste o familie si pana moare, barbatul depunde mai multa munca decat femeia. (si aici nu ma refer la treburile casnice). Oricum cand vine vorba de asta barbatul are partea lui cum ar fi. mutatul mobilei.
-Dupa aparitia copilului, te simti in plus, in sensul ca toata atentia pe care o primeai de la femeie, se indreapta spre copil. Acuma mai depinde de oameni, dar de cele mai multe ori, toata, toata, toata. La un moment dat barbatul o sa ajunga sa cerseasca si el putina atentia sau iubire. Si oricum, mai tarziu din cauza acestui lucru, copilul o sa ajunga sa tina mai mult la mama decat la tata. Crede-ma, stiu ce zic. Deci asta e un dezavantaj. Primesti mai putina iubire din partea copilului tau. Si repet, nu la toti se intampla asa ceva, de ce sa zic o prostie? Insa la marea majoritate, asa este. Insa mama, de cele mai multe ori, este considerat ca fiind parintele care a depus cel mai mult efort in cresterea copilului. De fapt. intr-un fel hai sa zicem ca e adevarat, un 60%-40% dar unii sunt ceva de genu, 90%-10%.

| PisicutaMiauBAU explică (pentru Nemessys):

Deci pe scurt barbatu munceste cu muschi si femeia cu relatia.Dar din ce am inteles eu nu e fain sa fi baiat, ca daca esti fata baiatu iti satisface toate poftele:machiaj, haine, bijuterii...winking

| Nemessys a răspuns (pentru PisicutaMiauBAU):

Nu chiar. Uite inca un dezavantaj ar fi ca baiatului ii este foarte greu sa o cucereasca pe persoana iubita, in timp ce unei fete... De asta baiatul trebuie sa apeleze la bani. Ma rog nu toate fetele vor sa se foloseasca de portofel happy. De asta femeilie care au forme si sunt,, hot" bineinteles ca sunt dorite de aproape toti baietii si din moment ce sunt ele atat de,, cautate", de ce sa nu profite de asta? happy De ce sa accepte unul langa ele atat de usor cand pot sa profite de prostia lui? happy Mersi de funda by the way! big grin

| PisicutaMiauBAU explică (pentru Nemessys):

N-ai pentru ce!big grin

| Nemessys a răspuns (pentru PisicutaMiauBAU):

Am uitat sa mai mentionez anumite avantaje. Si eu unul chiar ma bucur foarte mult. laughing
-menstruatia
-fara dureri la dezvirginare
-fara dureri la nastere
- Baiatul nu naste copilul deci e bine mersi. In timp ce o femeie are greturi, stari de voma, ameteli, etc in alea 9 luni + ca la nastere femeia are o durere cam greu de suportat.
Si inca ceva. Daca esti baiat HOT nu e cine stie ce. Adica se baga multe proaste cu tine in seama dar le poti evita usor. Insa, daca esti fata HOT, se mai trezeste un prost sau doi sa fluiere dupa tine, sa se dea o groaza de prosti la tine si cam greu renunta + ca este foarte enervant. Sau cand iti mai dau o palma la c*r + ca este greu sa dai de un baiat care sa nu te doreasca doar pentru forme.
Deci thanks god ca nu sunt fata. big grin

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fiecare baiat difera ca gandire, comportament, ineligenta e greu sa spui cum e sa fi ca un baiat ca nici noi nu suntem la fel
http://www.descopera.ro/......de-stiinta
http://www.scientia.ro/......rbati.html
Depinde ce baiat frumos, dragut, urat? daca e frumos e cool viata te plac fetele faci sex, ai 0rgasm de fiecare data,daca esti dragut gasesti mai greu o fata dar pana la urma gasesti una care se compromite cu una,daca esti urat ramai la filme pentru aduli, ca barbat trebuie sa fi lipsit de sentimente,sa fi rece, sa fi capul casei, multe resposabilitati, dorinta mare sexuala mai ales vara dar tu doar visezi la ele, avantaj ar fi ca avem mai multa masa musculara, slabim mai repede ca o fata

| mentholinks a răspuns:

Eu cred ca cel mai mare avantaj e ca nu trebuie sa o sugi, decat daca esti gay si iti place.

| NadarraXD a răspuns (pentru mentholinks):

Dar trebuie sa lingi, amice. Si mai trebuie sa mai stii si cum.

| mentholinks a răspuns (pentru NadarraXD):

Fetele pot rezista sa stea si nelinse dar barbatii mai greu stau nesupti.

| NadarraXD a răspuns (pentru mentholinks):

Ba nu... femeia baga divort daca n-o lingi rolling on the floor)

| mentholinks a răspuns (pentru NadarraXD):

Poate ai dreptate, cine stie?! Femeile sunt ciudate.

| Nemessys a răspuns (pentru mentholinks):

Poate tu nu poti sa stai fara sa-ti fie supta... dar altii pot laughing
Ma rog. chestia asta cu oralul este mai mult optionala, nu poti sa zici ca fara ea, intreaga partida nu mai are niciun farmec. Oricum, tu, ca baiat, intr-un fel esti obligat sa i-o lingi fetei daca este prima data pentru ea. Deoarece daca o faci cum trebuie, se excita si cu cat este mai excitata cu atat o s-o doara mai putin. Chiar ti-ar placea sa stai acolo 20 de minute si sa nu o poti baga nici pana la jumate din cauza ca pe ea o doare? laughing Asa mai bine i-o lingi, si iti intra mai usor...

Sau iti cauta una care nu mai este virgina xD. Si asta este o solutie.

| mentholinks a răspuns (pentru Nemessys):

Cunosti multi astfel de altii sau vorbesti aiurea?

| Nemessys a răspuns (pentru mentholinks):

Si da si nu. Insa totusi nu poti obliga o fata sa ti-o suga daca ea nu vrea. happy Sau tu ai obliga-o?

| mentholinks a răspuns (pentru Nemessys):

Nu e nevoie sa obligi, baietii au metodele lor si fetele cedeaza usor.

| Nemessys a răspuns (pentru mentholinks):

Adica ce? Toate fetele sunt proaste? Toate sunt naive si crezi ca o sa cada in plasa unui prost? happy

| mentholinks a răspuns (pentru Nemessys):

Eu am zis ca aproape toate o sug. Daca sunt sau nu proaste sau le face si lor placere n-am de unde sa stiu.

| PisicutaMiauBAU explică (pentru mentholinks):

Ba nu credeam ca intrebarea mea va deveni un loc de discuti intre baieti (poate si fete)big grin

| FaraNumePls a răspuns:

Cum e sa fi băiat? Eu zic că e bine... Dar poți fi marginalizat la liceu din diferite motive :
-esti mai fetiță
-numele joci fotbal(depinde ce sport de face la tine la școală)
-nu ești sociabil
-nu ești popular
Dar poți să mușamalizezi lucrurile acestea. Dacă ești drăguț găsești fete destule. Dacă ești urât e mai greu sa te dezvolți sentimental. Dar eu zic că dacă ar fi sa aleg ce vreau sa fiu aș alege, băiat,. Dar acum vine întrebarea,, Cum e sa fi fata?!" laughing

| aumih16 a răspuns:

E mai placut sa fii baiat! decat fata! acum depinde vad asa de multi baieti in ziua de astazi care vor sa fie fete! unii travestiti! altii cu schimbare de sex! lasa ca nici fetele nu sunt mai breze ca si ele tot asa vor sa fie baieti! ce sa ii faci asta-i viata! cand nu te simti implinit realizat! e normal sa recurgi la astfel de lucruri!