| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU, cum sa imi urmez instinctul? Pe 27 trebuie sa plec pentru 2 saptamani cu clasa mea intr-o calatorie, dar efectiv nu am deloc chef pentru a face asta, dar simt ca apoi voi regreta, cum sa urmez acel al 6- lea simt?

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu as merge in locul tau. Presupun ca esti la facultate daca faci practica. Am mers si eu in practica in primul an si am stat destul de retrasa si am regratat. Apoi am asteptat a doua practica care nu a mai venit datorita pandemiei. Mi-ar fi placut sa mai existe inca una. happy Zic sa profiti si sa te imprietenesti cu ei. Sunt cea mai mare dintre ei si tot am reusit sa ma inteleg bine cu colegii. happy Sigur poti si tu sa legi prietenii.

| Design2021 a răspuns:

Daca nu ai chef inseamna ca nu ai o relatie tocmai buna si nu te simti in gasca cu colegii tai.
Daca ati fi o gasca de "nebuni"de abia ati astepta sa va distrati.

In adolescenta este bine sa profiti de fiecare vacanta, sigur o sa iti placa ceva in ea.

| Blackrose18 a răspuns (pentru Design2021):

Sunt mai mare ca ei cu vreo doi ani, si de asta nu am cea mai tare relatie cu ei, dar nu asta e problema, acolo o sa facem si practica, si efectiv simt ca in doua saptamani o sa ma plictisesc, plus ca unde mergem sunt aproape 40 de grade, iar eu daca stau o ora in soare, ma doare capul efectiv toata ziua.

| Design2021 a răspuns (pentru Blackrose18):

Pune in balanta chestiile pro si contra. Vezi cum sta treaba si iei o decizie.