| roxanabye a întrebat:

:d. Intru anul asta in clasa a 10 si eu fiind o fire foarte timida si mai retrasa nu am reusit sa ma integrez, adica din toata cl eu nu sunt in nici un grup, nu ca nu mas intelege bine cu colegii dar eu fiind retrasa cum am zis mai sus n-am reusit sa ma bag in vreounul.Si unii din cl cred despre mine ca n-am vrut sa ma bag mai mult in vorba cu ei pentru nu as vrea, cum ca sunt mai fitoasa...dar eu nu prea m-am bagat in seama cu ei pentru ca is super timida si parca inghet cand vreau sa vb cu altii http://www.tpu.ro/site-users/edit/si in afara de vreo 4-5 carei stiu mai bine, cu ceilalti nu vb.Si nu stiu dar as vrea sa le schimb impresia care o au despre mine, eu fiind destul de sociabila cu cei apropiati.Imi puteti da sfaturi despre cum sa scap de timiditate? Despre cum sa fiu mai sociabila?

1 răspuns:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Încearcă să le explici care este motivul pentru care nu te-ai băgat într-un grup, cred că vor înţelege. Oricum, tu ar trebui să-ţi vezi de şcoală mai mult. E bine că măcar nu se ia nimeni de tine.