| ZeroTheScyther a întrebat:

Hey TPU... daca am pus intrebarea in categoria gresita va rog frumos sa ma iertati ^_^. Oricum ideea este ca imi place de o fata pana acum nu prea vorbeam cu ea dar acum a inceput sa fie destul de prietenoasa. Ideea e simpla: Imi este frica nu stiu cum sa vorbesc cu ea... adica de multe ori incep sa ma balbai ori scot alte cuvinte pe gura decat cele la care ma gandesc. As vrea sa stiu daca pot face ceva ca sa raman concetrat si sa nu "m-a mai pierd in spatiu".

Răspuns Câştigător
| AllePunct a răspuns:

Heii.
Te inteleg, eu sunt fata, dar asa pateam si eu cu baietii pe care ii placeam, ma pierdeam si nu mai puteam sa vorbesc, iar inima parca imi iesea din piept.
Oricum, cea mai buna solutie, este sa fii natural, sa te gandesti ca vorbesti cu oricare fata dintre prietenele tale, nu trebuie sa te gandesti ca e fata pe care tu o placipuppy dog eyes.
Incearca sa vorbesti despre ea, sa o intrebi ce zodie e, muzica, filme, liceu etc. La un moment dat, o sa vezi ca totul vine de la sine, si nu o sa iti mai fie greu deloc sa vorbesti cu ea, ba din contra o safie ceva din reflex simereu ve-ti avea subiecte de discutie, o sa vina de la sinebig grin. La inceput este mai greu.oh go on
Sper ca te-am ajutat, bafta!:*
Funda?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Sfatul meu este să vorbești mai mult cu ea, să deveniți prieteni mai buni pentru că atunci îţi va veni uşor să vorbești cu ea despre dragoste, sentimente.
Iar după, câștigă-i inima.
Din când în când, i-ai ghiozdanul şi du-l tu până când ajunge acasă.
Ajut-o la teme, sau de ce nu, invit-o în parc/ cafenea şi află mai multe lucruri despre ea.
Inima unei fete nu se câștigă chiar atât de ușor precum pare.
Fetele preferă acei băieți dulci dar totuși nu lingușitori, duri dar nu foarte distanți, e foarte greu să impresionezi o fată.
Iar acum, sfatul pentru "pierderea ta în spațiu" nu există.
Nu ai ce să faci în această privință.

| Oana65 a răspuns:

Pai comporta-te natural! Asta este cea mai buna solutie!

| Pozitivciik a răspuns:

Cum sa zic pe de o parte cred c fata este fatarnica, adica eu tot am asa cazuri cu "fostele" citeodata vorbesc asa de "dulce" insa cite odata parca li-am mincat prinzul, adica daca-i frumoasa si face a te intalni cu ea nu ai de cit sa vorbesti si tu cum vorbeste ea adica sa nu fii asa de atragator cum sa comportat si cum se comporta, Mai poate fi ceva legat de tine, adica erai poate mai mic mai tacut, si nu avea atragere la tine si acum a vazut ceva frumos in tine si de aceea doreste ati arata c te place!
Succes!