| Alin10C a întrebat:

Dau funda celui mai bun raspuns!
Deci eu de felul meu sunt un baiat bun si imi place sa invat. Am o colega care e mai rebela si fumeaza se drogheaza si chestii din astea si de cateva zile am devenit prieteni nu stiu cum. Am inceput sa iesim. Si da am fumat si eu dar nu droguri. Si la scoala eu i-am dat niste tigari pentru ca nu-mi place si vreau sa ies din cercul ei de prieteni... si niste colegi paraciosi ne-au vazut si i-au spus dirigai... A venit mama ei am discutat si nu stiu acum ar putea sa ne faca ceva? Ea a adus tigari in scoala. Ne poate scadea nota la purtare? Ce se poate intampla! Asta s-a intamplat in primul semestru?! Cat mai repede raspuns va rooooog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,lasă nota la purtare şi toate aste.Nu ai făcut deloc bine că ai intret în anturajul ei, asta ar putea să te influenţeze şi pe tine.Ar putea să se folosească de tine şi să te pună la cale să vinzi droguri şi să le faci rost de bani.E bine că eşti un băiat bun şi educat, dar nişte paraziţi ca ăştia ar putea să strice asta.Pa.

| Alin10C explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru raspuns! Deja nu mai am nici o treaba cu ea. Nu mai vorbim. Am iesit din cercul ei de prieteni!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alin10C):

Bravo. laughing

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu o să îți scadă nota la purtare pentru asta.
Însă ar fi mai bine să te îndepărtezi de ea, astfel de persoane nu sunt o influență bună pentru tine.

| Gabriel2424 a răspuns:

Nu se intampla nimic, crezi ca esti singurul care fumeaza in scoala, decat o mustrare iei, nu cred ca ar fi mai rau.

| DevilRock a răspuns:

Nu se întâmplă nimic dar dacă continui să ai astfel de persoane în jurul tău o sa regreți.