| Pikachu175 a întrebat:

De ce sunt asa urata? crying De ce? De ce ma ignora toti si nu am prieteni? Adica nu am chiar nici unul. crying De ce nu ii pasa nimanui de mine? sad Adica oare iar pasa cuiva daca m-as sinucide? E mai bine sa dipsar? De ce e lumea asa de rea? De ce te judeca dupa cum arati? Ce sa fac? Sunt singura si nu pot sa ii spun nimanui ce simt, decat voua. Imi detest viata.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nici o persoana nu e urata, cel mult nu si-a gasit un stil care sa o puna in evidenta, asa ca cauta-ti si tu un nou look si vei vedea ca se va schimba, daca spui ca esti urata cel mai probabil nu-ti-se potriveste look-ul pe care il ai, sau cel putin nu iti place tie.
De ce te ignora toti, nu e tocmai asa de trist, e mai bine uneori sa treci neobservat decat sa fii mereu in centrul atentie, esti in centrul atentiei, esti si cel mai criticat, deci mai bine neobservat.
De ce nu ii pasa nimanui de tine? Pentru ca in primul rand nu iti pasa tie de tine, trebuie sa ai incredere in tine si sa mergi mai departe.
I-ar pasa cuiva daca te-ai sinucide? Da, cel putin pe mine ma ia tristetea cand vad la stiri ca diferite fete se sinucid, din punctul meu de vedere toti avem perioade mai bune sau mai proaste, dar nu trebuie sa ne dam batuti, trebuie sa mergem mai departe si sa vedem ce o fii, si eu mai am momente in care ma gandesc ca as vrea sa mor, dar cel putin sa o fac cu stil, nu sa ma sinucid sau alte prostii ce genul.
E mai bine sa dispari? Ei bine nu, gandeste-te ca sunt persoane care ar suferi dupa disparitia da, de exemplu familia ta.
De ce e lumea asa rea? Pentru ca nu stie sa aprecieze ce e cu adevarat important in viata, si anume sa faci tot ceea ce iti doresti, si sa ii ajuti pe cei ce te inconjoara, cel putin asta ar fi idealul meu in viata, in timp ce majoritatea la tinerete cauta sa aiba alaturi o persoana frumoasa, bogata daca se poate, sa aiba un loc de munca bine platit, si mai mereu uita ce e mai important 1. Iubirea 2.Sa faci ceea ce iti place 3.Sa ii ajuti pe cei din jurul tau.
De ce te judeca dupa cum arati? Ei bine prima data observi aspectul nu modul de gandire.
Ce sa faci? Sa incepi sa ai mai multa incredere in tine, spuneti ca e frumoasa, compara mereu faptul ca esti o persoana normala, fara dizabilitati, si cel mai bine cautati un look care sa te avantajeze.

In mare te inteleg, conteaza sa capeti increderea in tine si sa nu tii cont de criticile celor din jur.
Frumusetea trece...
PS: Eu unul spun ca esti o fata speciala, cu un suflet frumos, si probabil si cu un aspect identic.

15 răspunsuri:
| William a răspuns:

Tie ti-ar pasa daca te-ai sinucide. Oricum o sa mori, de ce te grabesti? Mai bine traieste-ti viata (cat mai e).

| T0T a răspuns:

Fă sport.

| milan9 a răspuns:

Stările de depresie sunt inevitabile în viaţa oricărui om, dar ele se primesc cu maturitate, demnitate, curaj şi înţelepciune (fiecare astfel de stare vrea să ne avertizeze şi să ne repare lipsuri)!
Este vital să ceri şi sfatul unui duhovnic, al unui preot cu experienţă, de exemplu, dar într-un moment liniştit în care să aibă timp să-ţi asculte şi să-ţi înţeleagă bine dificultăţile afective.

Şi trebuie să te mulţumeşti cu paşii mici dar siguri şi definitivi, ai aflării răspunsurilor, la întrebări esenţiale ale vieţii...

| SkyPilot a răspuns:

Problema incepe de la tine. Daca tu ai avea incredere in tine si ai zambi, ai parea mai frumoasa si ai fi mai placuta. Nimanui nu ii place o persoana care se vaicareste tot timpul.

| AirănMeidăn a răspuns:

da, mai bine ai face-o. nu are rost sa mai traiesti, zic eu. kill urself

| anonim_4396 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Pacat ca exista oameni fara suflet ca tine. Mai da-ti cu lopata in cap, poate o sa iti revii happy

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

suntem pe internet, normal ca sunt fara suflet mai ales cu o persoana pe care nu o cunosc. doar nu vrei sa plang in fata unui ecran, nu? acum fa tu ce ai zis in raspuns, poate reusesti sa faci ceea ce vrei de fapt si sa scapi de toata lumea asta atat, atat de rea

| anonim_4396 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Nu pot face asta, raspunsul a fost adresat catre tine asa ca tu trebuie sa o faci laughing) Eu nu am nimic cu nimeni, dar sa zici catre cineva sa se omoare, indiferent daca e internet sau nu, mi se pare absurd. happy

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

atunci de ce ai pus intrebarea, daca nu o poti face? eu nu trebuie sa o fac fiindca nu ma las influentata de niste litere de pe un ecran scrise de o persoana cu care nici nu am purtat o discutie. punand intrebarea aia tu ai denotat ca esti dispusa sa asculti de noi
daca era la caterinca, trebuia sa o pui la trivia.

| Pikachu175 explică (pentru AirănMeidăn):

Eu am pus intrebarea nu PikachuFtw. -.-

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Pikachu175):

lol

| AirănMeidăn a răspuns:

ambele

| peperonies a răspuns:

Ma, sunt multe lucruri pe care nu poti sa le schimbi, trasaturile sunt printre ele. Daca te deranjeaza atat de mult corpul schimba-l. mergi la sala, in 2-3 ani o sa ai un super corp si nu o sa mai conteze asa mult fata... pentru unii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pune la suflet parerea altora, lumea e buna dar si rea. Mereu vor exista oameni care te vor judeca pentru orice... Lupta! Nu te lasa in fata unor ratati... Nu merita sa le dai atentie decat tie si familiei! Familia e mereu langa tine si te va iubi mereu :*

| SpeșălGirl a răspuns:

Invata sa ai incredere in tine. Orice om e frumos in felul lui.Nu stiu cum arati...asa ca nu stiu ce probleme de aspect ai.Fa sport ca sa iti lucrezi corpul, penseaza-te, schimba-ti frizura, daca ai cosuri mergi la dermatolog, fa un tratament si da-ti cu un fond de ten de calitate.Cati ani ai? Desi sunt impotriva operatiilor estetice, cand cresti poti sa schimbi ce nu iti place la tine.Nu sunt de acord cu asta, dar daca felul in care arati te supara atat de tare, schimba-l. Oricum nu cred ca esti asa urata cum spui! Bafta! :* Si nu ii asculta pe cei din jur, NU UITA CA PAREREA LOR NU ESTE REALITATEA TA.