| RalucaScumpika a întrebat:

de curand am inceput sa scriu o carte este vorba despre o fata care se indragosteste de un baiat misterios care este vampir. Dupa un timp si ea devine vampir (fara sa vrea aceasta ).Are cineva idei pentru un titlu?

Răspuns Câştigător
| măcheamăăăî a răspuns:

"Dragoste de poveste", " Purtata de val...","Dragoste imposibila","E diferit, dar nu imposibil","Iubire cu colti". Depinde acum daca devin iubiti ect.

| RalucaScumpika explică (pentru măcheamăăăî):

Da devin iubiti

| măcheamăăăî a răspuns (pentru RalucaScumpika):

Uite,ai putea pune "Iubire cu colti ". parerea mea.Tu pui ce vrei.winking

| RalucaScumpika explică (pentru măcheamăăăî):

Multumesc pentru idee big grin

13 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Oricine scrie sau citeste cu placere carti cu vampiri merita o bastarca peste nanau.Cu ranga.Mai multe bastarci.Esti plina de clisee.Iar vampirii din literatura moderna sunt gay.De Mina Harker n-ati auzit?

| William a răspuns:

Cineva a scris deja cartea asta si ii zice twilight.

| RalucaScumpika explică (pentru William):

Nu are nici o legatura povestea cu twilight is complet diferite

| William a răspuns (pentru RalucaScumpika):

Pai cum asa? Twilight nu e cu vampiri? BA E! In Twilight nu se indragosteste fata aia de vampir? BA DA! In Twilight nu o transforma ala si pe ea in vampir? BA DA! deci povestea ta seamana foarte mult cu Twilight.

| RalucaScumpika explică (pentru William):

Nu ala o transforma si nu o sa fie impreuna pana la sfarsitul cartii

| RalucaScumpika explică (pentru William):

Si apropo twilight nu e vampirlaughing twilight inseamna amurg deci nu stiu cum poate amurgul sa fie vampirlaughing

| William a răspuns (pentru RalucaScumpika):

Imi cer scuze daca am zis ca Twilight e vampir. Te rog sa imi arati unde am facut greseala asta, ca nu o vad.

| Polaris a răspuns:

Originalitatea ta acționează ca trinitrotoluenul în literatura contemporană plină de clișee.

| RalucaScumpika explică (pentru Polaris):

Nu vreau sa copiez dar vreau sa vad parerile celorlalti si dupa sa imi fac si eu una multumesc oricum

| Shìzuko a răspuns:

Your Blood=sangele tau
Colt insangerat
My vampire destiny=Destinul meu de vampir

Sper ca team putut ajuta!