| Mada999mada a întrebat:

De fiecare data cand imi place un baiat mi-e rusine/teama sa vorbesc cu el pentru ca ma gandesc ca nu am sanse oricum. Nu stiu ce sa fac...crying( Voi ce imi spuneti?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca pleci cu atitudinea asta mai bine nu-i zici nimic. Daca nici macar tu nu crezi ca ai merita sa fie cu tine, el nici atat.

| RainmakerX a răspuns:

Sunt mai multe variante.

Daca aveti vreun prieten comun *in care ai incredere* atunci il poti ruga sa te ajute. De exemplu sa va strangeti mai multi si sa mergeti undeva toti. Acolo poti incerca sa initiezi niste conversatii si dupa te descurci.

Alta varianta ar fi sa-i spui direct ca iti place de el dar asta doar daca esti sigura ca este un baiat de treaba. Daca este de treaba si nu te place atunci nu o sa se intample nimic iar daca te place atunci aveti de castigat amandoi.

Alta ar fi sa-i dai like-uri pe diverse site-uri de socializare dar nu la toate pozele. Este ciudat sa ai mai mult de 3-4 notificari de la aceeasi persoana. Dupa ii poti da mesaje si sa-i spui ca iti place de el.

Nu trebuie sa fie ceva complicat... trebuie sa fie scurt si la obiect.

| Caro34 a răspuns:

Oricum ai sanse mereu si inca nu stii cat de multe! De ce esti lasa? Pui la cosul de gunoi: fericirea in sine, fericirea ta, fericirea altei persoane si pe lângă astea te mai si plangi! Cine-i vinovat? TU! Ai curaj si intreaba ce te interesează; ce poti pati? In cel mai rau caz iti spune ca nu te place si ce? Ai incercat si stii ce ai de facut pe mai departe! Nu-i mai simplu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ii placi spune-i acum, si eu am fost in situatia ta, mi-a placut o fata acum 3 ani si nu i-am spus la momentul potrivit si ma urmareste chiar si acum, ori ii spui, ori ti-as sugera sa nu te mai plangi degeaba.

| anonimadinAlba a răspuns:

Si eu sunt la fel cand plac un baiat. In general sunt o persoana sociabila, mereu pusă pe glume si vesela.
Cand sunt in preajma baiatului pe care il plac para imi inchide cineva gura, nu mai am tupeu sa fac glume, si chestii de genu’.
De exemplu, baiatul pe care il plac acum e in scoala cu mine si vine in fiecare pauza la mine. Eu am inceput sa socializez cu el, in primul rand imprietenindu-mă cu prietenii/colegii lui, de la care am aflat ca si el ma place.
El face glume pe seama unei posibile relatii intre noi.
Eu te sfatuiesc sa faci cum am facut eu ( sa te imprietenesti cu prietenii /colegii lui. Succes