| CrystyJR002 a întrebat:

De o luna imi place de o fata de 14 ani dar ea mi-a zis ca nu doreste sa fie cu nici un baiat impreuna momentan. ( Ps: Ne cunoastem de 2 ani si ne cunoastem foarte bine) iar de 10 zile tot imi scrie mesaje pe mess cu un mesaj de genul (Ce faci pisi sau Ce faci Cristicuuu?) iar noi doi ne intelegem foarte bine si am inceput sa vorbim si la telefon destul de mult si ea se comporta foarte frumos cu mine si ne plimbam in fiecare seara si stam e banca si povestim. Ce sa fac ca sa ma placa?

Pls, ajutoor o iubesc eenorm.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Păi dacă face toate astea cu tine, crezi că le-ar face dacă nu te-ar plăcea? Nu.
Deci, dacă le face, înseamnă că te place.
ea mi-a zis ca nu doreste sa fie cu nici un baiat impreuna momentan.
Dar când se plimbă cu tine și stă de vorbă pe bancă lângă tine, ea nu este cu tine, este cu altcineva?
Iar tu nu ești băiat, sau ce ești?
Deci ea este cu un băiat și acela ești tu.
Așa că, să nu-i spui ei că o iubești, să nu se sperie.
Dar să te plimbi și să stai pe bancă în continuare lângă ea.
Ea la un moment dat o să își dea seama că este cu tine, că acum nu își dă seama ce face. Dar dacă face ceea ce ai dori tu, să fie cu tine, pe bancă și la plimbare, asta dorești, asta ai. Bucură-te, fii fericit, căci fericirea nu durează mult, de obicei.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă în 2 ani nu a ajuns să simtă nimic pentru tine slabe șanse să înceapă acu. Nu te place și aia e, la 14 ani o să te mai îndrăgosteși de 100 în anul ăsta. Peste ceva ani o să povestești la prieteni ced prost ai fost să stai să aștepți după una să te iubească laughing

| Andreeush a răspuns:

Probabil te consideră un bun prieten, ține la tine.
Dacă totuși ți-a zis că nu vrea momentan nici o relație ar trebui să îi respecți decizia, probabil nu e pregătită să fie cu cineva, are abia 14 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E asa de greu sa îți dai seama ce te plece? Treci de bariera asta invizibila și spune-i