| EmsityProtocol a întrebat:

de vreo 2 săptămâni în coace calculatorul meu o ia razna. Se închide singur când ma joc şi nu mai porneşte deloc. Trebuie să îl pornesc eu de la butonul de la unitate happy. Am fost cu garanţia ( mai am garanţie la el încă vreo câteva luni ) a mers o bucată de timp acum tot aşa face.Am reinstalat şi antivirus şi tot şi degeaba. Aveţi idee de ce se tot închide când ma joc? straight face Temperatura din bios am vazut ca e pe undeva pe la vreo 40 de grade.

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

O cauza ar putea sa fie sursa care nu reuseste sa suporte consumul necesar
alta ar putea sa fie supraincalzirea procesorului iar daca are sistemul de siguranta activ atunci de la temperatura setata in sus se stinge ca sa evite supraincalzirea -cauza fiind lipsa sau prezenta dar prea putina a pastei termice