| a întrebat:

deci intrebarea mea este daca merita sa ma apuc de karate? adica eu sunt pasionata de mult de acest sport, si in sfarsit avem si in oras o sala, banii nu sunt o problema, doar ca la anul voi trece in clasa a 8-a si nu stiu cum sa ma descurc cu timpul. si as vrea sa va mai intreb cum vedeti voi o fata care stie sa se bata ca sa spun asa. imi puteti spune si parerea voastra despre acest sport? mersi mult!

Răspuns Câştigător
| cflori a răspuns:

In primul rand este un sport foarte util,te ajuta sa te mentii in forma,si apoi eu zic ca e tare sa faci un sport,si sunt sigura ca nu e cineva careia sa-i displaca o fata care stie sa se bata, dar care totusi stie sa fie si feminina!
Daca ti-e teama ca nu vei avea timp suficient pentru toate incearca sa-ti alegi zilele de karate in functie de orarul din ziua respectiva, spre exemplu in ziua in care ai ore mai putin solicitante, mai usoare.
Sau poti alege vinerea, caci nu ai avea de facut teme pentru a2a zi, lasandu-le pe weekend.
Orice ai alege, bafta happy

6 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Am facut 2 ani de karate, e un sport frumos, dar nu unul in care o sa inveti sa te bati foarte bine.Mai degraba unde mergi sa te calmezi si sa inveti niste lucruri interesante si sa depui efort fizic.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Da.Chiar merita sa faci ceva diferit cum ar fi breakdance, parkour, karate.

| Anonima264 a răspuns:

Merita!

| explică:

Ms pentru raspuksuri far totusi eu as vrea sa aflu si raspunsurile la intrebarile pe care le-am pus...

| CooLGirl123 a răspuns:

Da,merita mai ales daca spui ca esti pasionata de mult de acest sport.Si una din prietenele mele face karate de cand era mica si este chiar foarte draguta si are multi prieteni. Sper ca te-am ajutathappy

| explică (pentru CooLGirl123):

Mersi de parere!