| Majestyero a întrebat:

deci sunt clasa a 10 -a si nu stiu ce sa fac pur si simplu m-am saturat de scoala nici nu a inceput bine anul scolar ca deja simt cum incet incet stresul pune stapanire pe mine, am niste profesori oribili extrem de rai pe care nici nu i inteleg adica macar daca ar fi predat bine dar ei explica si prost si au si pretentii imense. Sincer imi vine sa plang ma gandesc si la posibilitatea de a repeta acest an ..este oribil. Parintii mei nu ma forteaza cu scoala din contra ei spun sa iau de trecere si sa invat cat pot ca ei tot ma vor iubi laughing ok, vorbele astea ma ajuta dar nu foarte tare.Mi-as dori sa treaca mai repede acesti ani si eu sunt SIGURA ca nu imi va fi dor de " anii de liceu" celelalte persoane spun " vaiii cum de nu iti place sa mergi la scoala eu as mai vrea sa fiu in locul tau " de ce ai vrea asta? Sa fi etichetat cu " prost" sau "destept" pe baza unor notiuni pe care trebuie sa le inveti ca papagalul. Deci ce pot face sa ma mai relaxez in privinta aceasta sad P.S: imi cer mii de scuze daca v-am plictisit cu povestea asta dar am nevoie de un sfat de la cineva care trece prin ce trec eu

1 răspuns:
| FashionKitty a răspuns:

Eu sunt tot in a 10-a, la Stiintele naturii. Conteaza si la ce profil esti ca la mine e groaznic, avem multe ore, mi se pare de-a dreptul exagerat, am primit azi orarul si avem luni, marti, miercuri pana la 3, joi, vineri pana la 2. In fine. Atata tot ca eu ma inteleg cu unii profi dar altii sunt de groaza dar am cei mai tari colegi laughing Si la asta se refera de obicei cei care spun ca le e dor de liceu: inca isi permiteau sa faca tampenii si sa nu trateze totul cu seriozitate si decat sa ai o slujba e mai misto la scoala. E naspa cu tot stresul. Pe mine ma dispera ca mi-e somn mereu de exemplu. Crezi ca te-ar ajuta sa mergi la alta scoala? Sau depinde la ce profil esti, poate de asta nu-ti place. Nici mie nu-mi place la stiinte neaparat dar e mai bine ca la filo sau mate-info si oricum stiu ca o sa ma ajute. Si oricum, trebuie sa ai macar o materie care sa-ti placa. Eu urasc fix chimia, fizica si biologia dar asta e laughing tot mai bine si pana la urma liceul trebuie sa-l terminam toti laughing desi nu zic ca nu am planuri de facultate dar intelegi ideea, ca trebuie sa te gandesti la viitor... Daca vrei sa-mi mai oferi detalii sau orice, mie imi place sa ascult oamenii si sa-i aju, deci imi poti trimite mesaj. happy