| Harumiiii a întrebat:

Hey TPU.Hmm.daca cineva vrea sa-mi trimita sa zicem o scrisoare din strainatate ...adresa [de pe plic] trebuie scrisa in limba acelei tari [de unde trimite] sau in limba tarii unde o trimite [adica in romana]? Fundita happy

Răspuns Câştigător
| CybeRAthlete a răspuns:

Ca scrie Romania sau Roumania sau asa tot aia e. trierea se face la oficiu postal la ei, de unde se trimite catre alta tara... banuiesc ca stiu sa isi citeasca scrisul neamului lor.
bafta

1 răspuns:
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Pai ar trebui s-o scrii in limba acelei tari, doar scrisoare se duce spre ei, nu spre noi, corect?