| DyAnA2899 a întrebat:

:* Imi dati si mie niste statusuri de toate felurile. Nu vreau link-uri sau prostii. Cele mai frumoase au funda.

Răspuns Câştigător
| Differentx13 a răspuns:

Hei happy.

Un pix. Un jurnal. Si mii de ganduri. Amintiri ramase. Scrise in acele randuri.
Cui ii pasa, ramane acolo chiar si cand gresesti.
Si de ce sa te multumesti cu putin. Cand poti avea totul?
Sunt puţin mai diferită şi acum văd totul în ceaţă. aşa că te las. Ne vedem mâine dimineaţă
Uită-te cine-a fost lângă şi cine a plecat, cine s-a întors după ce l-ai scuipat.
Trăieşte în aşa fel viaţa, încât să nu-ţi pară rău de nici un pas făcut şi de nici un zâmbet dăruit cuiva...
Si îţi promit că-n viitor, o să uiţi ce-nseamnă să-ţi fie dor.
Ce este dragostea? O atractie trecatoare, urmata de traditionalul ''Du-te ma dracu! "
Things to do today : 1. get up 2. survive 3. go back to bed.
Realitatea bate si platoul de filmare... Viata e frumoasa doar cu efecte speciale!
Nu contează dacă mâine o sa descopăr câţiva ghimpi în degete sau câteva zgârieturi în suflet. Vreau să trăiesc!
Nu renunta la toate visele, doar pentru ca unul nu s-a indeplinit!
Fiecare eşec te face mai puternic şi mai optimist!
Pentru a avea valoare în această lume dă atenţie lucrurilor mărunte!
Doar cu optimism poţi învinge greutăţile vieţi!
Nu ne-am născut în puf, dar ne bucurăm de viaţă. Putem zâmbii dacă vrem, în fiecare dimineaţă!
Ca să poţi să îţi depăşeşti instinctele, trebuie să ştii să îţi controlezi voinţa!
Rămâi aşa cum eşti acolo în lumea ta. Nu vrei să schimbi nimic, atunci nu mai schimba!
Viata este acolo unde te regasesti, momentul in care simti ca iti apartine clipa si ca in ea sta ascunsa o viata intreaga.
A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect, ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni.
Nu vreau să pun o poveste cu "Happy end!" pe beat, ci vreau una care va dura la nesfârşiiit.
Am văzut că sinceritatea nu aduce întotdeauna bucurii, dar mai are încă susţinători rătăciţi.
E mai bine să arzi, decât să te stingi incetişor.
Înainte să plec, am suflat aburi peste imaginea ta şi am scris cu degetul pe oglindă: dispari.
Important nu este să spui "Iată ce au făcut din mine", ci "Iată ce am făcut eu din ceea ce au făcut din mine".
Niciodată să nu implori. Apreciază.
Deşi e un android care nu are sentimente, cu siguranţă a reuşit să le stârnească în alţii.
Pentru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti!
Live for today because yesterdays are over and tomorrows may never come…

Sper să îți placă happy

3 răspunsuri:
| ScapaMaDeEa a răspuns:

Salut! kiss
O femeie cu incredere in sine nu isi arata trupul dezbracat, ci fata nemachiata!

Când te ridici prietenii afla cine esti. Când cazi tu afli cine îti sunt prietenii.

As vrea sa pot "stinge" sentimentele mele pentru tine, cu aceiasi usurinta care-mi sting tigara

Crede-ma când îsi spun ca te iubesc! În viata mea n-am mintit mai frumos!

A kiss without a hug is like a flower without the fragrance!

Prima iubire, primul sarut, prima oara… nu se uita niciodata!

Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu!

Daca prostia ar durea, spitalele ar fi pline! laughing

Esti ca o moneda : nu de valoare, ci cu doua fete!

Mi-am dat seama ca tie iti plac parasutele, iar eu am rau de inaltime!

Ma amuz cand il vad pe fostul meu cu alta deoarece cand eram mica mama m-a invatat sa dau jucariile uzate si celor nevoiasi! laughing

Funda? puppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes love struck Te pup!

| DyAnA2899 explică (pentru ScapaMaDeEa):

Sunt dragute, dar vroiam sa fie ceva mai lungi, vreau sa le postez pe facebook. Multumesc kiss