| Anonim134 a întrebat:

imi dati vreo idee cum sa'mi personalizez hainele pe care le am in dulap. de ex. o pereche de blugi cum sa o tai sa arate mai diferit. si cu ce sa tai. chestii de astea. >mersi: funda; x

Răspuns Câştigător
| thepuffulette a răspuns:

Blugi uzati:

1.ia o pereche de blugi, si cu un foarfec sau lama, taie gauri mari cam de 7 cm patrati

2.ia o rzatoare sau glaspapir si freaca anumite zone

3.scoate atele din rupturi afara, asa vor iesi in evidenta

4. coase paiete in jurul taieturilor (optional)

5.lipeste un material de alta culoare pe buzunarul drept din spate, in asa fel incat sa ramana cret in afara cusiturii, sau coase nasturi mari pe intreg buzunarul

6.i-a un lant vechi (nici prea gros, nici prea subtire) si leagal intre doua taieturi de pe un picior

ai grija, nu le folosi pe toate, caci va parea prea incarcat

spor la cusut :d

5 răspunsuri:
| Deutzeuh a răspuns:

Buna byby...blugii ii poti taia de unde vrei tu dar in zigzag. ii poti lipi diamante. la un tricou poti lua nasturi mari si ii poti coase deasupra sanului. sau la sapcaca, ciulita etc poti pune insigne...mult succes:*

| thepuffulette a răspuns:

Pantaloni scurti albi:

pantaloni albi se pot gasi oriunde, daca ai o pereche simpli, poti face o gramada de chestii la ei:

1. coase alt material pe tiv( de obicei 2 cm latime), sau chiar mai lat, dar ai grija ca materialul sa fie unul viu colorat(motive florale, etc)

2. daca nu ai material, poti vopsi tivul, sau poti coase o curea foarte subtire, doar in fata (dar ambele trebuie sa aiba catarama)

3.lipeste 3 nasturi de culori, forme si marimi diferite pe buzunarul din spate, poti sa descosi un buzunar, si sa ramana doar cel care are nasturi pe el

4.desenezi ceva cu vopsea, sau marcar pentru haine

| thepuffulette a răspuns:

Blugi foarte foarte scurti: merge si daca iti sunt mici si stramti

1. taie o pereche de blugi (pana cand ajunge fix sub fund), in asa fel incat sa ramana buzunarele din fata afara

la fel si buzunarele din spate, poti sa tai, dar pe ele le ocolesti

2. daca vrei sa fie mai sexy, poti sa rupi nasturele din fata si indoi deschizatura, iar apoi poti sa o cosi de pantalon

3. faci taieturi pe buzunarele din spate, (dar sa nu pui niciodata ceva de valoare acolo)

| thepuffulette a răspuns:

Maiou:

1.il tai in doua, iar partea de sus o pastrezi

2. partea pe care ai pastrato o cosi pe un tricou simplu, iar apoi tai si tricoul, in asa fel incat sa fie mai lung decat maioul
SAU
nu cosi maioul de tricou ci il pastrezi si ul poti purta peste un tricou mulat sau il poti folosi drept maiou de pijama :d

| thepuffulette a răspuns:

Ms pentru funda, spor la lucru!