| pisicutza12 a întrebat:

:* Imi puteti spune cum sa scap de cosuri intr-o saptamana daca se poate prin metode naturiste? big grin

2 răspunsuri:
| deN1saRp a răspuns:

Buna pisicutza12, depinde cat de afectat de cosuri este tenul tau. Daca ai cosuri doar ocazional atunci un tratament naturist este foarte bun. Incearca ceaiul de trei frati patati, intern, doua cesti pe zi si il poti folosi si extern...la fel ceaiul de galbenele.
usturoiul aplicat putin, direct pe cos ajuta foarte mult, poti citi mai multe despre asta pe net. desi nu este cam estetic, imediat dupa ce aplici usturoi cosul arata mai rau, adica pielea se poate inrosi un pic dar chiar functioneaza.
masca din rosii este iarasi buna, dar cam nasol de "purtat". efect purifiant au castravetii.
daca insa ai probleme cu cosurile mai frecvent ar fi indicat sa cauti si alte metode de tratament.

| pisicutza12 explică (pentru deN1saRp):

Mie imi apar cosuri ocazional dar partea proasta e ca nu ma pot abtine sa le storc pur si simplu nu pot si asta face mai rau.dar am sa incerc ceaiurile.Multumesc happy