| Derpina12 a întrebat:

in ultima vreme am fost destul de suparata.
Sa va povestesc:
De vreun an jumate, m-am imprietenit cu o colega, si mi s-a parut foarte de treaba. Totusi, ne certam destul de des si eu mereu trebuia sa imi cer scuze, chiar daca era vina mea sau nu, ca ea nu se deranja. Bine. Am trecut peste acest aspect.
Acum nu ne-am mai certat de cateva luni, dar a intervenit alta problema. Mie imi place de mult timp de un baiat de la mine in clasa, iar eu stiu ca ei nu i-a placut niciodata. De revelion ne-a spus la toti ca ii place de prietena mea cea mai buna. Am fost suparata dar stiam ca prietenei mele nu ii place de el, asa ca am fost oarecum linistita. Peste o zi insa parca "s-a razgandit" si a inceput brusc sa ii placa de el. Ciudat, nu? Totusi, mi-a spus ca nu va fi cu el pentru ca nu mi-ar putea face niciodata asa ceva. Am iesit impreuna de mai multe ori si baiatul a intrebat-o pe prietena mea daca vrea sa fie cu el, iar prietena mea i-a spus ca nu, pentru ca tine la mine prea mult.
Ei au iesit insa, cateva zile mai tarziu, cu inca niste colegi, dar eu nu am putut sa vin. Apoi, peste inca cateva zile am aflat de pe facebook ca prietena mea, de fapt, este impreuna cu baiatul de care imi place, si ca m-a mintit.
Nu pot sa cred ca mi-ar face una ca asta, sa aleaga o relatie de maxim 2 saptamani in loc de prietenia noastra care a durat 1 an si jumatate. Totusi, nu pot sa o uit si inca mai vorbesc cu ea pe mess. Ce ar trebui sa fac? Voi ce ati face? Dau funda pentru raspunsul cel mai bun.

2 răspunsuri:
| anonimatuuumubd a răspuns:

E clar,chiar nu merita delocoh go on cel mai bine este sa te indepartezi de ea,deoarece aceasta fata chiar nu poate fi numita prietena,stiu cum e dar stai linistita,sunt o gramada de baieti care poate te plac, sa nu opresti lumea in jurul unui baiat sau unei asa numite prietene, crede-ma ca nici daca va cunoasteti de 8 ani nu e de ajuns...si eu am fost tradata mai rau ca tine:* iti urez bafta>big grin

| MGF a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa mai vorbesti cu o astfel de persoana, fa.ti alti prieteni alt anturaj vorbeste cu ea cat mai rar posibil, chestiile astea nu se fac intre prietene si nici macar nu ar trebui sa existe certuri pe tema asta, dar daca tii atat de mult la ea demonstreaza-i ca el o sa plece si u o sa ramai in continuare prietena ei neconditionat.