| Brunetadulce a întrebat:

M-am cam plictisit sh mi-as dori sa citesc o carte! Nu cine stie ce...Doar ca as vrea ceva care sa imi fie de folos in clasa a 9a.Adica sa nu mai trebuie sa o citesc atunci cand ni se va cere, sa stiu dinainte! Pe scurt ceva ce trebuie sa citesc intr-a9a! Funda:X:*:*

Răspuns Câştigător
| Drack550 a răspuns:

Pentru incpeut ai putea sa citesti ceva simplu cum ar fi :O scrisoare pierduta de Ion Luca Caragiale si apoi ai putea sa continui cu Romanul Adolescentului Miop de Mircea Eliade apoi Adolescentii pe mare de Nichita Stanescu ...eu cred ca o sa iti ajunga cat sa nu te plictisestii daca mai doresti si alte titluri care tii sunt de ajutor in clasa a-9-a da-mi un mesaj. Astept Funda