| BeatriceMcCann a întrebat:

Mă gândesc la asta de ceva timp și vreau răspunsuri serioase. De ce viața este atât de nedreaptă cu unii oameni? Adică au infernul scris de când s-au născut și alții trăiesc în puf.De ce viața este atât de nedreaptă? Niciodată nu am înțeles de ce unii au infernul scris și alții trăiesc în bogăție și nu duc lipsa de nimic. De exemplu oameni care se nasc în sărăcie și mor tot în sărăcie sau cazul cu Alexandra ea a avut infernul scris.

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Viata este viata, eu cred ca vine de la Dumnezeu, fiecare se descurca cum poate si in functie de posibilitati, nu cred ca are vreo cineva ceva scris dupa cum ai spus tu.

| MPersephone a răspuns:

Cand spui ca "a avut Infernul scris", tu i-ai toata putera pe care o are omul. Se nasc oameni in conditii mizerabile si se descurca si ajung oameni mari. Viata nu iti datoreaza nimic. Tu muncesti si devii ce doresti sa devii. Cred ca fiecare are o sansa sa se descurce.
Cazul Alexandrei e diferit de subiectul asta, desi, ce s-ar fi intamplat daca ar fi luat alta masina, sau alt drum? Eu nu cred neaparat ca ei i-a fost scris sa moara, dar moartea ei a salvat alte posibile victime. Ea a cazut prada unei persoane care nu si-a putut schimba viata si care doar a poluat lumea asta.
Dar oamenii care se nasc in saracie, eu cred ca pot ajunge undeva departe. Tatal meu a crescut la orfelinat si acum are studio muzical.

| Anonimmisto198 a răspuns:

Toți suntem egali, si eu ma gândesc câteodată si imi spun,, de ce X are atâtea lucruri iar eu nu" dar viata perfectă nu există, chiar dacă ești sărac sau bogat tot in pământ te duci. Mulțumește-te cu ce ai, deodată ce ai scris această întrebare înseamnă că ai un telefon performant, unii nici pe acesta nu îl au si si-ar dori viata ta. Dumnezeu ne dă doar cat putem sa ducem si si soarta ne-o creem singuri prin deciziile noastre.

Răspuns utilizator avertizat