| Ionel221 a întrebat:

Hey. TPU.
Maine am sportul si dam proba la gimnastica. dar nu stiu sa fac ce-mi spune el.
Adica trebuie sa fac rostogolire in fata si in spate despartit inchis draq stie.
Mai greu e cu rostogolirea inapoi. mi-e frica sa ma dau inapoi ca poate imi rup gatu cevalaughing) si cand incerc nu stiu nu-mi iese bine.

7 răspunsuri:
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Uffff, te inteleg perfect! mie tot timpul mi se facea foarte rau dupa rostogolirile de la sport si boleam o zi intreaga. iihhh, cat am urat sportul asta!

| Ionel221 explică (pentru Bluebutterfly80):

Mda... si ai reusit pana la urma?

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Ionel221):

Greu de tot.....il uram pe proful de sport pentru ca nu ma credea, chiuleam, aveam o groaza de absente...in fine, au trecut!
stii ceva? nu te stresa, fa cum poti, ia o nota si gata! nu trebuie sa iesi olimpic de acolo!
succes happy

| Ionel221 explică (pentru Bluebutterfly80):

Da. dar nu e de nota. e de aspetct o sa rada apoi ceilalti de mine. happy

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Ionel221):

Asa si? scalambaie-te si tu ca sa para ca faci intentionat! fa-i sa rada! nu trebuie sa fii incordat si sa te enervezi pentru ca vor rade si mai tare! fii relaxat, razi, fa glume si totul o sa fie ok! nu e o rusine ca nu poti sa faci o rostogolire, da-o incolo! happy

| Ionel221 explică (pentru Bluebutterfly80):

Mersi mult :*:*

| Ucaa a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la sucirea gatului. Fi relaxat si nu intoarce privirea-n stanga sau in dreapta, pentru ca abia atunci este pericol de accidentare. Daca-ti este frica sa incepi rostogolirea, atunci cand iti dai drumul, flexeaza genunchii mai tare, lasa-te mai jos pentru a nu mai fi distanta asa mare de la saltea la capul tau. Incearca sa te concentrezi pe directie si sa-ti iei avant :* Multa baftaaa:*