| Roelly202 a întrebat:

Hey tpu.Nu prea ma simt in apele mele cand stau picior peste picior! Sunt baiat, si ma cam "jeneaza" uneori laughing Oare de ce?

Răspuns Câştigător
| Henrypericolpublic a răspuns:

Nu știu de ce ai vrea sa stai picior peste picior ca asta e mai mult o poziție de fete, dar nu știu nici mie nu-mi convine aceasta poziție, probabil pentru ca noi băieții nu suntem așa elastici ca fetele sau pentru ca avem ceva intre picioare care ne cam incomodează sa stăm așa.

7 răspunsuri:
| EvilMayDie64 a răspuns:

Poate pentru ca statul picior peste picior e un obicei la fete, mai ales atunci cand poarta fusta, fie pentru ca le trage curentul sau ca sa evite privirile "curiosilor", daca intelegi unde bat laughing. Mie nu mi se pare deloc jenant, dar na, sunt multe "reguli nescrise" care definesc un comportament masculin si unul feminin, chit ca in ziua de azi tind sa nu se mai respecte atat de tare (cu femei care devin din ce in ce mai puternice, daca nu fizic, ca si comportament/caracter si cu barbati care sunt din ce in ce mai interesati de cum arata)

| BX3 a răspuns:

Probabil ai picioare babane

| Violleta2022 a răspuns:

Pi, schimba-ti chilotii sau pantalonii, ca sa nu te mai stranga!

| christall a răspuns:

Statul picior peste picior este diferit la baieti, nu se sta ca la fete. La baieti se sta cu laba piciorului pe celalalt picior.

| Andreeush a răspuns:

Pentru că nu este un obicei de băieți.
De ce ai face ceva care să te jeneze?

| RAY a răspuns:

Te deranjeaza poate cei 25 de cm

| FaraNumePls a răspuns:

Cum a zis Ana Maria, schimba pantalonii laughing
Si pe mine ma jenează uneori dar asta e de la pantaloni (sunt prea strânși banuiesc). Dar oricum nu e neapărat o pozitie pentru băieți. Eu mai stau picior peste picior atunci cand stau prea mult pe scaun si amortesc rolling on the floor