| Tempest74 a întrebat:

nu stiu daca am apelat la categoria buna. Deci am probleme cu matreata si nu stiu ce sa fac. Cand imi dau cu sampon parca am mult mai multa matreata deci nu se pune problema spalatului. E normal la varsta asta(15 ani) sa am un exces de matreata? Si cum se poate trata? Ce tip de saponuri ca cele normale gen wash&go heat and shoulders etc. nu au nici un efect. Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca sa-ti masezi scalpul cu ulei de masline inainte de baie, sa-l lasi aproximativ o ora/2 si apoi sa te speli normal.

| AlexBrooK00 a răspuns:

Și eu am avut problema asta acum 2ani dar s-a rezolvat am schimbat și șamponul și tot așa degeaba dar cu timpul am folosit altul nu mai știu exact și n-am mai avut probleme de genu așa ca liniștești n-o sa mori.

| SuperSmart a răspuns:

E aproape sigur vina șamponului,stiu unul ff bun pentru mătreață, de la viva natura, se găsesc peste tot, si încearcă să folosești si bicarbonat de sodiu împreună cu samponul, crede ma daca il folosești des ajuta