| VIOLETMOV a întrebat:

Peste 2 saptamani plec la mare si nu stiu ce sa imi iau in bagaj ( desi e al cincilea an ). De obicei ma ajuta mama, dar acum am aproape 14 ani si vreau sa il fac singura. Scuzati categoria, nu stiam unde sa o incadrez.
Cel mai detaliat si mai serios raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| racheel a răspuns:

Haine:
• Lenjerie intima
• Sutiene
• Costume de baie
• Pantaloni de toata ziua, un sort. Fara jeansi la tropice, vei sta uda in permanenta
• Rochii, cu cat mai lungi cu atat mai bune
• Bluze, tricouri
• Tenisi, sosete
• O pereche de sandale (de plaja, oras sau dus)
• Jacheta din fleece sau dintr-un material mai gros, pentru temperaturi mai joase
• Poncho larg, din platic, pentru ploaie
• Bandana
• Sapca sau palarie pentru soare puternic
Obiecte personale:
• Unghiera
• Lichid antibacterian
• O sticluta de crema
• Pieptene sau perie
• Pasta de dinti si periuta
• Ata dentara (daca folosesti)
• Prosop de calatorie, din vascoza sau microfibre
• Deodorant
• Stick de buze
• Tampoane sau o.b.-uri
• Sampon
• O pernuta gonflabila pentru dormit in diverse locuri
• Ochelari de soare
• Crema de protectie solara
• Ceas de mana
PS:unele lucruri sunt doar in caz ca esti fata.

| VIOLETMOV explică (pentru racheel):

Da, sunt fata, multumesc! Am sa tin cont de sfatul tau!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 14 ani ar cam fi cazul sa nu mai ceri asistenta de la tot netul sa iti impachetezi chilotii

| VIOLETMOV explică (pentru suntserios):

Nu cer asistenta, cer pareri doar! Cu siguranta m-as fi descurcat si fara, dar asa sunt sigura ca nu uit nimic! Stau la 6 ore distanta de Constanta, mai exact de locul unde vom fi cazati. Cum crezi ca ar fi daca acolo, m-as trezi fara ceva ce imi trebuie. Daca tot nu vrei sa postezi un raspuns folositor, pastreaza-ti gandurile pentru tine!
P.S. Este parerea ta si o respect, dar totusi, pastreaz-o pentru tine!

| suntserios a răspuns (pentru VIOLETMOV):

Si daca tu ai nevoie de servetele umede cu miros de levantica si desene cu norisori pe ele si noi nu stim de ele? Ce faci, dai vina pe net ca nu le ai luat?

| VIOLETMOV explică (pentru suntserios):

Nu am de gand sa ma cert cu tine! Nu are rost!