| IntodeaunaPunPariuCuViata a întrebat:

Prietena mea cea mai buna, am inceput de cateva zile se bage in seama cu fostul meu iubit( ne-am despartit in urma cu aproape o luna si eu chiar tineam la acel baiat).Eu nu as face niciodata ceea ce face ea acum.Am stat si m-am gandit daca sa rup prietenia cu ea, adica nu ar fi prima oara cand face asa.Voi ce vredeti?

3 răspunsuri:
| aleCsandrra a răspuns:

Pai depinde ce crezi tu. Tu stii cat de bine te intelegeai cu acea fata si tu poti decide. Eu as vorbi cu ea si as fi curioasa sa vad de ce face toate asta. Dar depinde numai de tine, daca chiar te-a deranjat asa tare poti sa-i zici in fata ceea ce simti ca doar e cea mai buna prietena a ta. Bafta!

| Pflete a răspuns:

Urasc toate chestiile de genul 'nu fa asta ca esti cea mai buna prietena a mea' sau 'daca imi esti prietena nu vei face asta' mie mi se pare o porcarie. Poate ii place de el, sau poate ii placea de el si cand voi erati impreuna, te-ai gandit la asta? Vorbeste cu ea si spune-i ce ai in gand, dar nu ii interzice nimic pentru ca nu ai dreptul asta, nu limita orizonturile cuiva doar din egoismul tau.
Sper ca nu te-am suparat sau ceva.

| IntodeaunaPunPariuCuViata explică (pentru Pflete):

Nu mai suparat... faza e ca ea nici macar nu l-a vazut in realitate, a vazut doar poze cu el.Si am intrebat-o daca il place si mi-a zis ca nu, adica am vazut in ochii ei ca ma mintea.