| balu a întrebat:

saptamana trecuta eram corigent la matematica reusind sa ma scot chiar vineri.Am fost la ore de mate si in fine eram fericit ca am reusit sa promovez la mate. Dar in acest timp am neglijat fizica si sunt in situatie de corigenta acum la fizica.Am luat la un test un 3 in aceiasi zi in care am reusit sa promovez la mate si nota aceea m-a adus in prag de corigenta.Am discutat cu profesorul si mi-a spus ca nu o sa fie deloc usor pentru ca a zis ca ma mai asculta inca odata. Daca ma asculta din probleme nu trec sigur, dar teorie am invatat si stiu bine.Imi mai trebuie nota 6. Specific ca sunt pe clasa 9 si ar fi un dezastru daca as ramane.Credeti ca o sa ma treaca si daca nu cum sa le ascund asta parintilor?

3 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Nu prea poţi să le ascunzi...eu zic că e posibil să te treacă, dar cel mai cel mai bine roagă un coleg sau pe cineva care se pricepe să îţi explice şi câteva probleme. Uită-te şi la cele din urmă să prinzi judecăţile. Succes mult!

| Nana_8379 a răspuns:

hei eram in aceeasi situatie dar eu am trecut la fizica si am ramas la mate cu 3 crying!
Bunika mea a spus ca voi sta toata vacanta in casa crying
Dar bunicul meu ma va muta la mama mea si mie ff greu deoarecee ea nu prea are posibilitati sad!
Acum nu stiu cum sa fac sa nu afle sad!
Am auzit de la unii ca este greu la corigenta si de la altii ca este usor thinking!
Eu una nust ce sa cred si zic ca depinde de profesor sad!
Bafta la corigenta sper sa treci :*:*:*!
SuCCesss! love strucklove strucklove struck

| Bonibon_7588 a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situatielaughingSunt intr-a noua si sunt in situatie de corigenta la mate si fizica:-s. De fizica nu am spus parintilor, dar de mate da, o sa vad ce fac cu fizica.Sa sti ca la fizica problemele chiar au logica, invata niste formule si pune pe cineva din clasa sa iti explice niste probleme mai usoare, eu asa am facut si sunt logice si simple daca te concentezi putin.De parinti nu ai cum sa te ascunzi pentru ca va trebuii sa vina la scl sa semneze ceva, cel putin la mine asa e si oricum cea mai buna minciuna este adevarul.La urma urmei daca va fi ceva tot va afla si va fi mai rau. Sper sa treci, nu doresc nimanui asta cred ca este groaznic sa ramai:-s
Numai bine!