| Andra_Andra_1998 a întrebat:

Sper sa aveti răbdare sa ma ajutati. Astazi la scoala mi-a venit menstruația. Banuiam de aseara ca-mi va veni deoarece aveam dureri de burta si m văzut o mica pata rosiatica. De aceea azi dimineata cand am plecat la scoala Mi-am luat un absorbant Discreet si mi l-am pus. Dupa 2 ore am fost la baie si am văzut ca absorbantul era rosu. Ce absorbante sa port de acum inainte? Curge foarte mult si ma doare burta. Ce sa fac? Cu seriozitate va rog

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Always sunt cele mai ok.

| zăGhost a răspuns:

Bella, Always etc testeaza si vezi care iti e mai util. Pentru durere poti lua Nurofen, dar ai grija sa nu depasesti doza zilnica recomandata.

| zurick a răspuns:

Bella Perfecta e mai bun decat always.

| NellieLovett a răspuns:

Foloseste Always, Bella, Libresse. Neaparat sa vorbesti cu un adult despre asta deoarece ajuta mult.

| emayperritos a răspuns:

Pentru a alina durerile menstruale ai putea sa iei calmante specifice varstei si ca apsorbant ai putea sa folosesti un always. Daca folosesti apsorbante mici normal va o sa curga pe dinalaturi si asa ca ti-ar trebui apsorbante de noapte