| Tetetetetetetetetetetteteteretetwrwrw a întrebat:

stiu ca aceasta platforma nu e pentru scoala dar nu fac vreo tema. Voiam sa intreb daca pot sa trec la engleza cu 4, 5? Eu stiam ca se rotunjeste la 5 si se poate, acum astept raspunsuri, repede va rog

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

știai bine - in ce clasă ești intrebătorule?

| siriusblack98 a răspuns:

Media semestrială se rotunjește. Media anuală nu. Bine aici mai ține și de profesor.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Da, ca nota si ca media lunara se rotunjeste. Insa la media anuala la o anumita materie, daca vei avea ceva, 5, ramane in 0, 5 fara a se rotunji.