| pufoseniapuf a întrebat:

Sunt a7a si trebuie sa citesc o carte in vacanta de iarna. Stiti vruna interesanta:X si daca se poate sa nu aiba mai mult de 150 - 200 de pagini >:"? Ms anticipat.

4 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Bună!
Încearcă Steaua sudului de Jules Verne. Nu îmi amintesc câte pagini are dar merită citită. Ţin minte că şi eu am citit-o cam tot prin a 6-a, a7-a şi e foarte potrivită.
Baftă!

| SweetSecrets a răspuns:

Romanul adolescentului miop de M. Eliade.E chiar frumoasa cartea[:X]si oricum va trebui sa o citesti in a9a.
Fundita:*?/

| ioanasmiona001 a răspuns:

Incearca Cititorul din pestera, are pana in 100 de pagini, e de la colectia cartea de pe noptiera si e super faina. O sa o uimesti si pe profesoara cu ea:* sper ca ti-am fost de folos,

| lariteiubeste a răspuns:

Buna mie nu prea imi place sa citesc nu prea citesc dar in vacanta de vara am inceput sa citesc o carte pe nume Jurnalele Vampirilor asa de mult mi-a placut incat am citit toate volumele asa ca iti sugerez si tie daca ai vrea sa citesti aceasta carte eu zic ca e frumoasa si interesanta sper ca te-am ajutat.