| Tasya05 a întrebat:

Sunt ft trista. Prietena mea cea mai buna a plecat in Spania ( nu pentru totdeauna pana pe 10 septembrie). Cu toate ca nu ramane acolo sunt extrem de suparata! De 3 zile de cand a plecat plang mereu. Nu stiu dar ma simt singura! Noi nu am fost niciodata despartite mai mult de o saptamana. Acum ma simt mai groaznic pentru ca si prietenul meu cel mai bun a plecat la bunicii cryingcryingcrying Si el vine peste doua saptamani. cryingcrying(cryingcrying. Cu toate astea vb zilnic cate 2-3 ore la tell. Dar ma simt si mai rau pentru ca a plecat si el. cryingcryingcrying. Ma gandeam sa plec si eu in Canada, la nasa mea dar toata lumea imi spune sa nu plec. SI nu stiu ce sa fac. Deci, revenind la subiect, cum sa incerc sa numai fiu atat de trista de plecarea celei mai bune prietene in alta tara? crying. Si cum sa imi fac alti prieteni in parc? Mentionez ca mai toate fetele stau cu mine pentru ca ele il plac pe cel mai bun prieten al meu. Si acum daca el e plecat cryingcrying Nu prea am cu cine sta! crying
Un sfat? MZ

5 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Gandeste`te ca prietena ta nu a plecat pentru totdeauna, ci doar pentru o luna si cateva saptamani.
Nu ai de ce sa fi trista, ci din contra, sa fi fericita pentru ca nu a plecat de tot.
Prietena mea cea mai buna, cu care stateam de la 4 pana pe la 1 noaptea in fata blocului, caruia ii impartaseam toate secretele mele, si ea mie, a plecat in vacanta de anul trecut, in Germania, de tot! crying
Am si acum alte prietene bune, dar niciuna nu va fi la fel ca ea!

Daca vrei, poti pleca in Canada, nu tine cont de ce spun ceilalti, doar de tine si de parintii tai. Astfel, plecata acolo, o sa treaca timpul mult mai repede si nu o sa mai simti lipsa prietenei tale asa de mult.

Si nu e vorba ca n`ai cu cine sta, banuiesc ca ai vreo verisoara, vreo vecina, colega, sau una dintre fetele care stau cu tine pentru ca il plac pe prietenul tau, cu care te intelegi tu mai bine, cu care poti petrece 3-4 ore afara, sau cat vrei tu.

Bafta`! Nu mai fi suparata, pentru ca ea se va intoarce!

| b3nYy a răspuns:

Pai. incearca sa fii cat mai draguta. nu fi ca unele fete "mandre" pline de ele. si bagate in vorba cu ei. vorbiti, etc. si iti vei face prieteni.

| Lexiiii a răspuns:

Pai chiar asa daca nu stai cu fetele acelea,poti face mule lucruri.
Ex: Sa te plimbi cu rolele, cu bicicleta.Sa mergi la biblioteca si iti iei cateva carti sa le citesti, poti sa ramai acolo la biblioteca sa citesti si cine stie poate te imprietenesti cu cineva. Poti sa vizionezi filme interesante.Sa faci un colaji cu poze.Sa iti faci un blog, sa iti aranzezi alfel in camera (dulapul cu haine ).Sa dormi, sa inveti sa faci mancare.Sunt foarte multe lucruri care le poti face. Daca ai talent sa incepi sa scrii o carte.Sau cel mai simplu sa pleci in Canada.Este o tara frumoasa si ai multe de vazut acolo. Noroc.
P.s /Nu te mai simti singura pentru ca nu esti.
Fi mai fericita big grin

| iulianpuscasu a răspuns:

Pai oricum mai ai si alti prieteni/prietene iesi cu ei/ele in parc la plimbare la un suc doar nu ai doar 2 prieteni...ei sunt cei mai buni dar nu trebuie sa fie singurii prieteni Bafta!

| BluLolipopGirl a răspuns:

Pai...incearca sa stai mai muuuult cu familia!