| CrappinMorth a întrebat:

Sunt in clasa a VII-a si am fost indragostit de o nesimtita. Din clasa a VI-a de cand m-am mutat la scoala asta am inceput sa o plac. Urmatorul an(dupa ce am stat cu ea cand toata lumea o respingea) mi-am facut curaj si i-am spus ca o plac, ea mi-a spus ca nu ma place. Dupa asta am avut un atac de furie si am inceput sa vorbesc sincer cu ea(sunt foarte timid) Acu' o saptamana am "prostito" sa ma sarute. Evident ca s-a enervat si aproape toti colegii ii luau apararea, eu stiam ca doar profita de ei, dar nu am spus pentru ca ceilalti nu o cunosteau ca mine. Dupa 2-3 zile i-am scris un bilet de iertare (in engleza pentru ca sunt timid si pe romana e mai greu pentru mine sa imi exprim sentimentele) ea a spus ca nu ma va ierta. In acel moment am realizat ca de fapt nu avea nici un pic de respect fata de mine. Am varsat o lacrima de nervi, toata lumea ma intreba de ce plang...nu le-am spus de ce. Dupa ce am iesit de la scoala fetele au vorbit cu ea sa se impace cu mine. Ea a refuzat si s-a dus in partea opusa a casei ei. Dupa cateva minute am vazut-o in spatele meu cu 2 colegi si strigau dupa mine sa ma opresc pentru ca ea voia sa vorbeasca cu mine. M-am intors, m-am uitat la ei, si am inaintat spre casa fara sa vorbesc cu ea (adica serios acum, sa pui pe altcineva sa faca ceva ce trebuia sa o faca ea?) Luni cand ma duc la scoala nu stiu ce voi face, pot sa spun ca o urasc pentru chestia asta. Sa vorbesc cu ea daca ma intreaba? Eu ma gandeam sa o ignor, pot sa precizez ca eu am iertat-o de vreo 10-20 ori pentru multe chestii pe care le facea. Sunt sigur ca daca vorbeste cu mine o sa inceapa sa rada si sa o dea in gluma cum a facut si cu cererea mea de scuze. Acum numai cand o privesc imi vine sa sparg un perete. Voi ce parere aveti? Daca pune pe altcineva sa vorbeasca cu mine despre asta...jur ca nu o mai bag in seama chiar daca va avea o problema majora. Dar daca vine ea? Daca o da in gluma iar, cum face mereu? Voi ce spuneti..sa mai vorbesc cu ea?

Multumesc celor care au citit tot.

Răspuns Câştigător
| NuConteazab a răspuns:

Incerca...poate s-a schimbat! Si...stii si tucumse zice:"Incercarea moarte n-are"winking

| CrappinMorth explică (pentru NuConteazab):

Cred ca o sa discut cu ea despre asta... speram la mai multe raspunsuri dar asta e:3

2 răspunsuri:
| MircescuCristian1994 a răspuns:

Pai eu zic ca nu se merita sa mai vorbesti cu ea